top of page

Gdańsk dla mnie najpiękniejsze z polskich miast

Zaktualizowano: 14 gru 2021
Trójmiasto, które od lat mnie zachwyca i przepiękny Gdańsk który dla mnie jest królem polskich miast .

Są miejsca do których zawsze chętnie wracam, a Trójmiasto i Gdańsk są na samym szczycie mojej listy ulubionych polskich miast. Za każdym razem gdy wjeżdżamy na autostradę A1 w stronę Gdańska czuje jakbym wracała gdzieś, gdzie od pierwszego spotkania z miastem na zawsze już pozostał w nim kawałek mnie.
Gdańsk zachwyca nie tylko piękną architekturą, ale także specyficznym klimatem. Miasto które cieszy się ponad tysiącletnia historia tętni życiem do dziś dnia, a miliony odwiedzających je ludzi z całego świata codziennie gubi tam swoje serca. Gdańsk jest piękny w każdej scenerii nie ważne czy wybierasz się tam wiosną, latem czy zimą pogoda tam większego znaczenia nie ma.

Moje pierwsze wrażenie z Gdańska to przede wszystkim zachwyt Starym Miastem, które naprawdę jest imponujące. Mnogość pięknych budynków kolorowych uliczek, za każdym rogiem kryje się coś, co sprawia że serce szybciej bije. Feria barw, kształtów i zapachów, wszystko to zapisuje się w pamięci i napawa bardzo pozytywną energią. Tam czuję się szczęśliwa tylko dlatego że jestem, że mogę cieszyć się tym miejscem.

Na weekendowy pobyt w mieście fajnie jest wybrać na nocleg takie miejsce, z którego blisko będzie dojść do ścisłego centrum na pieszo,

Nocleg w Gdańsku

Gdańsk ma wiele fajnych hoteli godnych polecenia, takim ulubionym naszym punktem noclegowym jest Hotel SCANDIC, położony w centrum miasta na wprost Dworca Głównego.

Za co lubimy ten hotel ? Napewno za piękny widok z okien, dobrą kuchnię, lokalizację i maszyny do lodu które stoją na korytarzach. Z hotelu spacerkiem można dojść na gdańską starówkę w kilka minut.

Po drodze warto przywitać się z pomnikiem Jana Hewlliusza i przejść przez mostek zakochanych zobaczyć gotycki budynek Małego Młynu Wodnego nad Kanałem Raduni, czy przepiękna kamienicę w stylu ma