top of page

Kilka błogich chwil w hotelu Quadrille - z cyklu weekend w Trójmieście

Zaktualizowano: 31 gru 2021

Jeżeli wybieracie się na weekend nad polskim morzem i poszukujecie fajnego miejsca na nocleg to ja szczerze polecam taki nietuzinkowy hotel apartamentowy .

Quadrille conference & spa zlokalizowany jest w samym sercu trójmiejskiej Metropolii. Obiekt znajduje się w jednej z najpiękniejszych dzielnic Gdynia Orłowo.Położony na wzgórzu otoczony przepięknym zabytkowym parkiem z cudownym widokiem na Gdynię hotel jest miejscem w którym uciekając od zgiełku miast wypoczywają całe rodziny. Ta romantyczna sceneria sprawia, że wiele par decyduje się na zaręczyny, śluby lub inne takie imprezy okolicznościowe właśnie tutaj. Miejsce też może stanowić piękne tło do sesji zdjęciowej. Cały obiekt jest obecnie bardzo dobrze utrzymany a park pięknie zagospodarowany.


Pałac w Orłowie zbudowany został w XVIII wieku. Przez wiele lat zmieniał swoich właścicieli. Początkowo był on posiadłością między innymi rodziny von Krockow. Przed wojną jego właścicielem był Związek Zawodowy Nauczycieli Polskich Szkół Średnich. Później stał się własnością Związku Nauczycielstwa Polskiego i działało w nim liceum ogólnokształcące. Kilka lat temu ZNP sprzedał zabytkowy budynek prywatnemu inwestorowi. Ten wyremontował gmach i utworzył w nim hotel Quadrille Conference&SPA.

Remont gmachu trwał dwa lata. Nad całością czuwał konserwator zabytków. Aranżacja wnętrz nawiązuje do baśni "Alicja w krainie czarów". Całkowity koszt prac to podobno 21 mln zł.

Warto się tu zatrzymać choć na moment, bo oprócz pięknych ciekawie zaaranżowanych wnętrz w pałacu można również dobrze zjeść, a także zrelaksować się w hotelowym SPA gdy pogoda nie sprzyja spacerom.

Wnętrze hotelu naprawdę utrzymane jest w baśniowym stylu, my nocowaliśmy w apartamencie Król PIK podobno każdy apartament ma inny wystrój i kolorystykę. Hotel przystosowany jest także dla niepełnosprawnych, w obiekcie w podziemiach pałacowych przy hotelowym barze w którym sympatyczny kelner serwuje przepyszne drinki jest UWAGA ;) wentylowana klimatyzowana palarnia, co na pewno ucieszy wszystkich nadal uzależnionych od nikotyny. Choć ja osobiście palenia NIE POLECAM.


63 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page