top of page

Hajduszoboszló - pobyt w hotelu Plage***

Zaktualizowano: 31 gru 2021


W trudnych czasach wszechobecnych zamachów terrorystycznych wybór miejsca na wakacje przestaje być tak przyjemny i łatwy. Kiedy nagle gdzieś wybucha samolot, lub ewakuowane jest kolejne lotnisko zaczynamy się zastanawiać nad alternatywną wakacyjną lokalizacją, gdzieś gdzie pogoda nas nie zawiedzie i gdzie możemy z Polski w miarę szybko dojechać własnym samochodem.

Tym razem padło na węgierski kurort sławny sprzed wielu lat.

Hungarospa w Hajduszoboszlo

Szybki research i udało nam się znaleść na booking.com hotel w samym centrum miasteczka, tuż przed główną bramą do słynnego AquaParku. PlageHotel***, kameralny, pięknie zlokalizowany, zadbany, czysty i w dobrej cenie.

Już na miejscu okazało się, że nasza rezerwacja obejmuje również niepełne wyżywienie: śniadania i obiadokolacje ( całkiem miła niespodzianka). Posiłki serwowane w formie bufetu, skromne, ale za taką cenę nie ma co narzekać. Budynek czysty, dostosowany do osób niepełnosprawnych. W całym hotelu bezpłatne wi-fi, które niestety nie działało najlepiej przez cały pobyt, miało swoje lepsze i gorsze momenty. Pokoje za to przestrzenne w formie apartamentów z aneksem, na wyposażeniu mała (hałasująca) lodóweczka, bufet i zlew. Brak czajnika i jakichkolwiek naczyń czy sztućcy.Zarówno salon jak i sypialnia klimatyzowane. W salonie TV, ale tylko węgierskie kanały, nie udało nam się odnaleźć choćby CNN, nie mówiąc już o polskim programie. W sypialni telewizora brak, ale za to łóżko ma wygodny duży niedzielony materac.

Ogólne wrażenie dobre, obsługa miła choć ciężko się porozumieć, większość obsługi nie mówi po angielsku, ale za to rozumieją podstawowe zwroty po polsku.