top of page

Pachnieć jak  "one milion dollars" -   to bardzo ważne by dobrze pachnieć. Twój zapach to

Zaktualizowano: 31 gru 2021"Tworzę, aby każda kobieta była najpiękniejsza"
~ Christian Dior


Każda bez wyjątku kobieta lubi je mieć i lubi pięknie pachnieć. Są zapachy, w których zakochujemy się od pierwszego kontaktu, a są i takie do których dojrzewamy z wiekiem.


Moje absolutne TOP 3 na nadchodzące lato to kultowe zapachy od trzech znanych dobrze na rynku firm

  • Miss Dior Blooming Bouquet

  • Miracle od Lancome

  • Escada

Wszystkie zapachy świeże i delikatne, oparte na kwiatowo owocowej nucie, doskonałe zarówno na codzień jak i na wielkie wyjście. Delikatnie otulają subtelną mgiełką jak poranna rosa i towarzyszą przez cały długi dzień.


Odkąd pamiętam poszukiwanie nowych zapachów, to u mnie coś z pogranicza chorobliwego uzależnienia i namiętnej pasji. Poprostu uwielbiam wyróżniać się z tłumu pięknym zapachem i lubię też piękne drobiazgi, a flakony od perfum to czasem prawdziwe dzieła sztuki. Feria barw i niesamowitych kasztaltów tworzy niepowtarzalną kolekcję na toaletce.

Perfumy a psychika, czyli o tym jak zapachy wpływają na nasze życie.

Perfumy istnieją od setek lat, na przestrzeni wieków ewaluowały i zmieniała się ich funkcja, od maskowania brzydkich zapachów aż po budowanie wizerunku. Obecnie pachnie niemalże każda kobieta i każdy mężczyzna, a ponadto pachną miejsca, butiki, sklepy, gabinety, a także całe galerie.

Zastanawialiście się kiedykolwiek jak często macie do czynienia z zapachem i jaki on ma wpływ na samopoczucie czy podejmowanie decyzji ??

Otóż to, zapach jak powietrze towarzyszy ma niemalże non stop. Wszystko ma swoją woń. Niektóre zapachy przyciągająca inne wręcz odpychającą, ale mało co obecnie jest bezzapachowe.

  • Aromaterapia to praktyczne zastosowanie zapachów w celach medycznych, wykorzystuje olejki eteryczne dla poprawy kondycji psychicznej i fizycznej. Kto z Was nie lubi aromatycznej kąpieli kub parowej sauny wzbogaconej eterycznymi olejkami.

  • Pamięć, wspomnienia i skojarzenia zapachy zapisują sie w naszej pamięci podobnie jak muzyka, często dany zapach przywodzi na myśl konkretne sytuacje, zwykle przyjemne wspomnienia. Pamiętacie jak pachnie ciasto drożdżowe babci ? Albo zapach goździków i pomarańczy, którzy kojarzy się ze świeętami.

Często zapachy są wykorzystywane przez różne marki, które na przyjemnych skojarzeniach budują wizerunek firmy.

  • Budowanie poczucia własnej wartości delikatna woń która towarzyszy nam w ciągu dnia dodaje pewności siebie, wpływa na nasz nastrój, podkreśla naszą atrakcyjność a często rownież wiarygodność i profesjonalizm. Perfumy budują nasz wizerunek, są naszą osobistą zapachowà wizytówką. W zależności od sytuacji wybieramy zapach bardziej stonowany, delikatny lub zdecydowanie ostrzejszy.

  • Zapachowa manipulacja ponieważ zapachy wzbudzają w ludziach rożne skojarzenia i emocje dobranie odpowiedniej nuty zapiachowrj do nastroju i sytuacji w której mamy zamiar się znaleść może znacznie ułatwić nam osiągnie zaplanowanych celów.

Tak więc miłe panie warto poświęcić odrobinę czasu, aby dobrać swój własny indywidualny niepowtarzalny zapach. Należy przy tym pamiętać, że te same perfumy na każdej skórze bedą pachnieć nieco inaczej. Więc jeśli przy wyborze perfum zasugerujecie się jedynie zapachem ulubionych perfum koleżanki to może spotkać Was rozczarowanie. Dlatego testowanie zapachów na własnej skórze jest bardzo ważne.

Dajcie znać jakie są Wasze ulubione zapachy, chętnie się zapoznam przy najbliższej wizycie w perfumerii.


74 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page