top of page

Opadająca powieka ? Trzy  proste ćwiczenia - sprawdzony sposób aby jej zapobiegać.

Zaktualizowano: 19 sie 2023Opadające powieki to przypadłość która w pewnym wieku może dopaść każdą kobietę.

Nieodwracalny proces starzenia sprawia, że delikatna skóra wokół oczu z wiekiem wiotczeje, traci włókna kolagenowe i powieka zaczyna opadać, a tym samym pomniejsza oko i sprawia że wyglada ono na smutne i zmęczone. 

Z opadającymi powiekami można walczyć na wiele sposobów, ostatecznym chyba jest plastyczna korekcja skalpelem, ale zanim do niej dojdzie można z powodzeniem próbować innych mniej inwazyjnych metod. 

Codzienna odpowiednia systematyczna pielęgnacja i dobrze dobrane kosmetyki to podstawa młodego wyglądu w dojrzałym wieku. 

Ja postawiłam na Vichy, począwszy od pielęgnacji całej twarzy i koncentrując się na okolicach oczu. 

O cudownym serum Slow Agé pisałam juz wcześniej, możecie zajrzeć tutaj .

Ostatnio wspomagam się rownież kremem do twarzy dla skóry suchej z tej samej serii Slow Age  oraz kremem dedykowanym specjalnie do okolic oczu, który jest moim nieocenionym sojusznikiem w walce o młode świetliste spojrzenie. 


Od czasu do czasu wspomagam delikatną skórę okolic oczu silniejszym środkiem do zadań specjalnych  liftingująco  przeciwzmarszczkowym  serum Liftactiv, serum działa nie tylko na powieki, podobno ma rownież wzmacniać rzęsy. Ja swoje wzmacniała serum Biotebal więc ich kondycja jest ogólnie dobra, ale zobaczymy jak będzie dalej. 


Ale nie samym kosmetykiem gładkie lico zbudowano - nieocenionym pogromcą drobnych zmarszczek jest także fitnes twarzy.  

Wystarczy poświęcić kilka minut dziennie na systematyczne ćwiczenie dźwigacza powieki górnej i mięśnia okrężnego oczu aby wspomóc działanie każdego kremu. 

Efekty po kilku tygodniach regularnych systematycznych ćwiczeń  murowane. 
Zapamiętajcie ten podstawowy zestaw trzech prostych ćwiczeń i niech on stanie się Waszym wieczornym lub porannym rytuałem. Najlepiej dwa razy dziennie, no ale to już jest prawdziwe poświęcenie. 
Ćwiczenie 1.

Usiądź wygodnie przed lustrem,  staraj się  nie marszcząc czoła otwierać oczy jak najszerzej. Wytrzymaj w takim napięciu kilka chwil odmierzaj czas  biorąc trzy głębokie oddechy po czym rozluźnij się i powtórz ćwiczenie do pięciu razy. 

Ćwiczenie 2. 

Trzymając głowę nieruchomo przenieś wzrok ku górze tak abyś zobaczyła sufit, pamiętając o tym aby nie marszczyć czoła. Wytrzymaj trzy głębokie oddechy, opuść wzrok na chwile  i powtórz ponownie do 5 razy. 

Ćwiczenie 3 

Oprzyj środkowe palce na zewnętrznych kącikach oka, dociśnij tak aby wytworzyć  wyczuwalny przy zamykaniu opór, obserwując swoje oblicze w lustrze mróż oczy ale nie domykajac powiek, tak abyś przez cały czas mogła siebie obserwować. Ćwiczenie to zwane potocznie "Azjatką" jest bardzo popularne i niesamowicie skutecznie wzmacnia mięsień okrężny. Spokojnie możesz powtórzyć je do 10 razy. 


Specjalnie dla czytelniczek Fly & Smile mamy kupony rabatowe do drogerii internetowych4252 wyświetlenia2 komentarze

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page