top of page

Książka na jesienne wieczory - listopad

Zaktualizowano: 31 gru 2021


„Wszystkie książki można podzielić na dwie grupy: książki na chwilę i na każdą chwilę ”... - John Ruskin


Listopad co prawda, już dawno przeminął, ale tyle się działo, że nie miałam okazji przysiąść i zrobić czytelniczego podsumowania.

Miesiąc z pozoru stworzony do siedzenia pod kocykiem z kubkiem gorącej herbaty i dobrą książką, dla mnie był miesiącem nad pozór intensywnym, dlatego książki po które sięgałam w wolnej chwili, to raczej te z drugiej grupy ... lekkie przyjemnie historie, które czyta się z przyjemnością i przewodniki duchowe, bo te często w trudnych chwilach wskazały mi właściwą dla mnie drogę.


Listopadowa lista nie jest długa .. ale mam w planie czytać więcej już po świętach. Tęsknie do tych chwil dla siebie , do tych ucieczek od szarej rzeczywistości do światów moich książkowych bohaterek.Pierwszą bohaterką, która chwyciła mnie za serce jest Laura Deker autorka "Marzenia Pewnej Dziewczyny"

Mając czternaście lat, Laura Dekker wyruszyła na ocean zrealizować marzenie swojego życia - stać się najmłodszą w historii żeglarką, która samotnie opłynęła Ziemię. By wypłynąć w rejs, musiała najpierw na sali sądowej pokonać opór nieprzychylnych jej pomysłowi holenderskich władz , a później zmierzyć się ze społeczną krytyką.


Przez długie tygodnie przemierzała wzburzone morza, zmagała się ze sztormami i dzielnie znosiła samotność, by po 518 dniach szczęśliwie ukończyć żeglugę na karaibskiej wyspie Sint Maarten.
Historię Laury przeczytałam w jeden wieczór, to jedna z tych pozycji od których ciężko się oderwać. Książka, którą będę polecać zagubionym w meandrach życia nastolatkom.Druga pozycja, która skutecznie poprawia mi samopoczucie to "Twoja Wewnętrzna Moc" - Agnieszki Maciąg

Agnieszka Maciąg, to autorka, która ma swoje stałe miejsce na mojej wirtualnej półce ... od dawna już z przyjemnością sięgam, po wszystkie pozycje jej autorstwa. W pięknym i lekkim stylu odkrywa zakamarki kobiecej duszy,

W tej książce opowiada o sztuce odkrywania skarbów ukrytych pod maską wyzwań, lęków, strat, trudów, cierpienia, a czasem bólu.

Wskazuje, jak można to wszystko przemienić w bezcenne dary.

Nic na tym świecie nie dzieje się bez powodu. Wszystko ma przyczynę, cel i głębszy sens .. trzeba tylko umieć je odnaleźć.Pozycja idealna, zwłaszcza na ten trudny czas zmian, który przyszło nam wszystkim obecnie doświadczać. Rok 2020 chyba dla nikogo nie był łaskawy. Pokuszę się o twierdzenie, że każdego człowieka w mniejszym lub większym stopniu dotknęła pandemia. Warto w takich chwilach mieć pod ręką taki przewodnik.Trzecia i ostania pozycja z listopadowej listy to "Wzgórze Niezapominajek" - Anny Bichalskiej


Historia młodej kobiety, której nagle z dnia na dzień świat wywraca się do góry nogami. Miał być piękny ślub i szczęśliwe życie we dwoje, ale plany rozwiały się w kilka godzin. Główna bohaterka Lena wraca do rodzinnej miejscowości nad jeziorem, by w bezpiecznym domu babci leczyć swoje złamane serce. Tam odkrywa, że jej zmarła niedawno przyjaciółka z dawnych lat, Julia, coś jej zostawiła.

W szkatułce w niezapominajki znajduje list od Julii i wskazówki do odkrycia tajemnic. Lena zaintrygowana znalezionym listem postanawia wyjaśnić wszystkie sekrety i poznać prawdę - nie tylko o sobie.
Historia, jaka mogłaby się zdarzyć także tobie, osadzona w realiach naszej rzeczywistości wciąga i nie pozwala się odłożyć.

I tutaj kończy się moja lista ... ale już się rozglądam, za pozycjami do przeczytania w grudniu.


31 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page