top of page

Kwitnąca herbata w szklanym imbryku

Zaktualizowano: 31 gru 2021

Kwitnąca herbata jest jak kobieta, która odpowiednio potraktowana potrafi rozkwitnąć i oczarować otaczający ją świat. Idealna na długi wieczór z dobrą książką lub popołudnie z przyjaciółką, rodzinną imprezę , czy biznesową naradę. Ozdobi każde spotkanie.
Jak powstaje kwitnąca herbata ?

Kwitnąca herbata niestety nie rośnie w takiej formie na herbacianych krzakach. Jest to wytwór rąk ludzkich gdzieś na innym krańcu świata, dlatego też szczerze zachęcam do kupowania takich właśnie pamiątek z podróży, jeśli tylko trafisz na takie herbaty zwiedzając lokalne bazary na Sri Lance w Chinach, Inidniach sporadycznie w Kenii, Malawi, Argentynie, Indonezji czy Wietnamie to bierz w ciemno, będziesz zadowolony. Jeśli nie podróżujesz tak daleko, nie martw się, to nic straconego, jest mnóstwo sklepów stacjonarnych i internetowych, które mają ogromny wybór takich herbat w swojej ofercie. Wystarczy że wpiszesz w wyszukiwarce hasło „Hebrata kwitnąca„ i .... voilè .... kilka kliknięć, parę dobrze wydanych monet i herbata sama do ciebie dotrze.Ile jest rodzajów herbacianych krzaków ?

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się skąd się biorą te wszystkie rodzaje pysznych herbat, które spożywamy codziennie przy najróżniejszych okazjach ? Czy tak jak w przypadku owocowych drzew każdy smak pochodzi z innego krzaka ? Otóż NIE

Herbata pochodzi z jednej rośliny zwanej Camelia Sinesis, ale uprawianej w różnych zakątkach świata o różnych uwarunkowaniach geograficznych, klimatycznych i na rożnej glebie i to właśnie te czynniki mają wpływ na smak herbaty.

Jaka jest różnica pomiędzy rodzajami herbat ?

No dobrze skoro już wiesz, że herbata rośnie na jednym herbacianym drzewie to zapewne teraz nurtuje cię pytanie, ale jak to się dzieje, że z jednego krzaka powstaje czrana, czerwona, zielona i biała herbata ? To dzieje się w większości plantacji w czasie w ręcznego procesu przetwarzania. Zdarzają się zmechanizowane manufaktury, ale wciąż większość produkcji herbaty pochodzi z niezmechanizowanych plantacji. Liście herbaty po zebraniu są rozkładane na dużych stołach, gdzie tracą nadmiar wody, po to, by stały się miękkie i delikatne, co pomaga w ich późniejszym krojeniu. Podczas krojenia z pociętych liści uwalniają się enzymy i następuje proces utleniania herbaty. I to właśnie długość utleniania decyduje o późniejszym kolorze i herbaty. Najdłużej trwa utlenianie liści z których powstanie herbata czarna.