Odmładzający masaż twarzy wałkiem z kamieni mineralnych. Jaki roller wybrać - kwarc czy jadeit ?W tradycyjnej medycynie chińskiej od tysięcy lat stosowano wiele różnych kamieni leczniczych, ale to właśnie kwarc i jadeit były najpopularniejszymi minerałami i po dziś dzień cieszą się powodzeniem.

Coraz więcej osób sięga po walki jadeitowe jako narzędzia do codziennej pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Ja też jestem jedną z nich. Odkąd odkryłam rollery z kwarcu i jadeitu, używam naprzemian codziennie obu. Szybki masaż poranny jadeitem i nieco dłuższy relaksujący masaż wieczorny kwarcem to już moja codzienna rutyna.


Właściwości kwarcu i jadeitu

Właściwości kwarcu i jadeitu są w zasadzie podobne, ale z uwagi na skład tych kamieni, ich budowa znacznie różni się od siebie.


Pierwsza i zasadnicza różnica to twardość materiału. Jadeit jest bardzo gęstym i twardym minerałem, a co się z tym wiąże odpornym na uszkodzenia.

Kwarc jest natomiast dużo delikatniejszy, z uwagi na jego kruchość narażony jest na pęknięcia przy ewentualnym upadku.

Druga zasadnicza różnica to sposób pielęgnacji kamienia. Wałeczek z kwarcu jest delikatniejszy i bardziej podatny na utratę swoich właściwości, po użyciu należy przetrzeć go delikatnie wilgotną ściereczką. Roller z jadeitu można myć pod bieżąca wodą z mydłem, można także od czasu do czasu dezynfekować środkiem z alkoholem. UWAGA - wałeczki z kamieni mineralnych należy co jakiś czas wystawić na działanie promieni słonecznych, co pozwala dłużej zachować naturalne właściwosci kamienia.

Nie musisz oczywiście zabierać go na plażę, wystarczy zostawić na jakiś czas w nasłonecznionym miejscu, na przykład na parapecie.

Skład chemiczny jadeitu ma bardzo pozytywny wpływ na stan kości oraz tkanek, szczególnie tych na twarzy, ale także w okolicy lędźwi bioder i kręgosłupa. Jadeit ma udowodnione działanie rozluźniające mięśnie, a więc znajduje zastosowanie w walce z bolesnym napięciem mięśniowym. Masaż kamieniem jadeitowym poprawia krążenie, znosi opuchlizny i uelastycznia skórę.


Różowy Kwarc jako kamień w 100% mineralny uspokaja stany zapalne, zwęża pory, poprawia pamięć i koncentrację , łagodzi dolegliwości związane z sercem i układem krążenia, wspiera odporność organizmu, pomaga w problemach z zatokami,


Jakie efekty przynosi masaż wałkiem z kamieni mineralnych ?

Korzystanie z kamieni mineralnych podczas masażu ma udowodniony pozytywny wpływ na cerę oraz kondycję skóry szyi i twarzy. Masażer z kamienia rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie, pomaga usunąć opuchliznę, cienie pod oczami, detoksykuje, rozjaśnia skórę, stymuluje produkcje kolagenu i elastyny, przyśpiesza odbudowę komórek, przywraca naturalny przepływ limfy przez komórki, a co się z tym wszystkim wiąże - REDUKUJE WIDOCZNOŚĆ PŁYTKICH ZMARSZCZEK

Jak prawidlowo wykonać masaż twarzy wałkiem z kwarcu lub jadeitu .

Przygotuj się do chwili przyjemnego relaksu z masażerem twarzy z kamieni mineralnych. Zaparz swoją ulubioną ziołową herbatę, nastaw relaksacyjną muzykę i poświęć kilka minutek tylko sobie. Taki „ME TIME” to bardzo dobra praktyka.

  • oczyść skórę twarzy z makijażu

  • nawilż cerę hydrolatem

  • nałóż ulubiony olejek

  • masaż zaczynaj od szyi, ja masuje się w kierunku do twarzy, ruchami z dołu do góry, masuj wałkiem raz za razem cała powierzchnie szyi

  • masaż twarzy zaczynaj prowadzeniem wałeczka od żuchwy do skroni, delikatnie uciskając, powtarzaj ten ruch po kilka razy

  • kolejno kieruj wałeczek na nos i prowadź delikatnie uciskając w stronę ucha

  • masując czoło prowadź wałeczek najpierw pionowo z dolu do góry kończąc przy lini włosów, a potem od środka czoła na boki

  • mniejszą końcówką, delikatnym kulistym ruchem od nasady nosa do skroni masuj skórę pod oczami

  • po całym zabiegu oklep twarz palcami i nałóż ulubiony krem do twarzy

  • powtarzaj masaż codziennie, nawet dwa razy dziennie rano i wieczorem dla lepszych efektówPolecam też skorzystać z vlogów instruktażowych na YouTube, znajdziesz tam naprawdę wiele profesjonalnie wykonanych wideo w temacie „Yoga Twarzy” czy ” Masaż rollerem jadeitowym”


Kluczem do powodzenia jest oczywiście systematyczność, nie spodziewaj się, że po jednym użyciu twoja twarz będzie wyglądać 10 lat młodziej. Jednak gdy masaż wałkiem jadeitowym lub z kwarcu stanie się twoją codzienną poranną i wieczorną rutyną, gwarantuję ci, że po pewnym czasie zauważysz zmiany.


28 wyświetlenia2 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie