top of page

Pielęgnacja włosów - Metoda OMO

Zaktualizowano: 29 mar 2023Popularny trend w pielęgnacji włosów - czym właściwie jest OMO ? Zastanawiasz się czy metoda OMO sprawi, że twoje włosy będą piękne i zdrowe ?

Sprawdź na czym polega OMO i jaki efekt możesz osiągnąć.

Piękne włosy to pragnienie każdej kobiety, niestety nie każda z nas ma takie szczęście i rodzi się z grubym, zdrowym i niskoporowartym włosem, któremu wystarcza zwykły szampon, a po wyschnięciu machnięcie głową w celu wystylizowania naturalnej fryzurki.

Obstawiam, że jednak zdecydowana większość kobiet, zarówno po myciu jak i po przebudzeniu musi włożyć nie lada wysiłek, aby na głowie zapanował jakiś ład i możnabyło się światu pokazać. Włosy, jak każda inna część naszego ciała, też wymagają dobrej przemyślanej pielęgnacji i przede wszystkim systematyczności. Nawet najlepsze odżywki nie są w stanie zmienić suchego siana w piękną zdrową burzę loków już po jednym użyciu. kluczem do sukcesu jest długotrwała dopasowana do potrzeb i rodzaju włosów pielęgnacja.

OMO - co oznacza ten skrót , z którym napewno spotkałaś się już nie raz przeglądając kobiecą prasę , magazyny ugodowe lub blogi kosmetyczno lifstylowe. OMO to trzy kroki pielęgnacji - O jak odżywka M jak mycie i O jak Odżywka

Tak dobrze czytasz i dobrze rozumiesz pod skrótem OMO kryje się nakładanie odpowiedniej odżywki przed my jem głowy. Inaczej mówiąc, najpierw emulgujemy, myjemy włosy wymiatając i delikatnie wcierając w nie odżywkę, a dopiero potem myjemy szamponem i na koniec wzmacniamy efekt nakładając odżywkę.

Zastanawiasz się skąd taka kolejność ?


Pierwsze nałożenie odżywki na brudne włosy, ma za zadanie nawilżyć i zabezpieczyć przed wysuszającymi właściwościami szamponów twoje pukle. Istotnym w tym zabiegu jest dobranie odpowiednich produktów do rodzajów włosów, dlatego nie polecam tu konkretnych marek czy serii. Najlepszy produkt musisz metodą prób i błędów znaleść dla siebie sama. Pamiętając, że każdy ma inne włosy i nie wszystkie polecane przez innych produkty spełnią twoje oczekiwania.

Drugi etap dokładne mycie skalpu i włosów u nasady szamponem, ma za zadanie oczyścić skórę głowy, zmyć nadmiar wytworzonego sebum i inne zanieczyszczenia czy pozostałości po kosmetykach typu żel czy lakier do włosów. Trzeci etap to ponowne odżywienie po myciu, najlepiej działają maseczki silnie nawilżające i odbudowujące strukturę włosa.
Instrukcja mycia włosów metodą OMO


Zwilż lekko włosy i dokładnie rozprowadź odżywkę omijając skórę głowy. pozostaw nałożona odżywkę na kilkanaście lub jeśli pozwala ci na to czas kilkadziesiąt minut. Odżywkę możesz wzbogacić olejkiem do włosów lub zamiast odżywki użyć olejku. Pamiętaj jednak żeby dobrać odpowiedni olejek do rodzaju włosów.

Po upływie tego czasu ponownie zwilż włosy i dokładnie umyj nasadę szamponem, a pozostałe partie szamponem zmieszanym z odżywką


Dokładnie spłucz wszystkie produktu ze skalpu i całych włosów od nasady po końce, następnie ponownie nałóż omijając skalp i nasadę włosów dedykowaną dla twojego rodzaju włosów odżywkę, na czas jaki sugeruje producent.

Spłucz produkt najlepiej chłodną wodą , dzięki czemu zamkniesz łuski włosów, co zapobiega puszeniu i mechanicznym uszkodzeniom podczas stylizacji.

Wystylizuj włosy i ciesz się zdrowo wyglądającą piękną fryzurą
177 wyświetleń4 komentarze

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

4 Comments


Unknown member
Dec 02, 2021

Nigdy tego nie próbowałam, ale to dlatego że ciągle żyje w biegu i nie mam czasu na takie czasochłonne zabiegi. Może kiedyś na urlopie spróbuje

Like
Lili Ess
Lili Ess
Jan 05, 2022
Replying to

No właśnie jedyny minus tej metody, czas którego zwykle nam brak. Ja niestety tez nie robię tego systematycznie, ale kiedy już mam czas to staram się wykorzystać, efekty są po myciu widoczne

Like

Unknown member
Jul 28, 2021

i jak ? Bo ja to mam w lato bałagan na głowie. Działa na suche jak siano ta metoda ?

Like
Lili Ess
Lili Ess
Jan 05, 2022
Replying to

Działa jeśli maska jest dobrze dobrana, ale to trochę czasochłonne. W lato tez mam zwykle bałagan i suche siano, i często czasu brak na taką pielęgnacje.

Like
bottom of page