top of page

Pielęgnacja włosów - Metoda OMO

Zaktualizowano: 2 dni temu


Popularny trend w pielęgnacji włosów - czym właściwie jest OMO ? Zastanawiasz się czy metoda OMO sprawi, że twoje włosy będą piękne i zdrowe ?

Sprawdź na czym polega OMO i jaki efekt możesz osiągnąć.

Piękne włosy to pragnienie każdej kobiety, niestety nie każda z nas ma takie szczęście i rodzi się z grubym, zdrowym i niskoporowartym włosem, któremu wystarcza zwykły szampon, a po wyschnięciu machnięcie głową w celu wystylizowania naturalnej fryzurki.

Obstawiam, że jednak zdecydowana większość kobiet, zarówno po myciu jak i po przebudzeniu musi włożyć nie lada wysiłek, aby na głowie zapanował jakiś ład i możnabyło się światu pokazać. Włosy, jak każda inna część naszego ciała, też wymagają dobrej przemyślanej pielęgnacji i przede wszystkim systematyczności. Nawet najlepsze odżywki nie są w stanie zmienić suchego siana w piękną zdrową burzę loków już po jednym użyciu. kluczem do sukcesu jest długotrwała dopasowana do potrzeb i rodzaju włosów pielęgnacja.

OMO - co oznacza ten skrót , z którym napewno spotkałaś się już nie raz przeglądając kobiecą prasę , magazyny ugodowe lub blogi kosmetyczno lifstylowe. OMO to trzy kroki pielęgnacji - O jak odżywka M jak mycie i O jak Odżywka

Tak dobrze czytasz i dobrze rozumiesz pod skrótem OMO kryje się nakładanie odpowiedniej odżywki przed my jem głowy. Inaczej mówiąc, najpierw emulgujemy, myjemy włosy wymiatając i delikatnie wcierając w nie odżywkę, a dopiero potem myjemy szamponem i na koniec wzmacniamy efekt nakładając odżywkę.

Zastanawiasz się skąd taka kolejność ?


Pierwsze nałożenie odżywki na brudne włosy, ma za zadanie nawilżyć i zabezpieczyć przed wysuszającymi właściwościami szamponów twoje pukle. Istotnym w tym zabiegu jest dobranie odpowiednich produktów do rodzajów włosów, dlatego nie polecam tu konkretnych marek czy serii. Najlepszy produkt musisz metodą prób i błędów znaleść dla siebie sama. Pamiętając, że każdy ma inne włosy i nie wszystkie polecane przez innych produkty spełnią twoje oczekiwania.

Drugi etap dokładne mycie skalpu i włosów u nasady szamponem, ma za zadanie oczyścić skórę głowy, zmyć nadmiar wytworzonego sebum i inne zanieczyszczenia czy pozostałości po kosmetykach typu żel czy lakier do włosów. Trzeci etap to ponowne odżywienie po myciu, najlepiej działają maseczki silnie nawilżające i odbudowujące strukturę włosa.