top of page

Roller do twarzy z jadeitu lub kwarcu

Zaktualizowano: 2 dni temuDobroczynne moce kamieni półszlachetnych dobrze znane były już w odległej starożytności.

W tradycyjnej medycynie chińskiej od tysięcy lat stosowano wiele różnych kamieni leczniczych, ale to właśnie kwarc i jadeit były najpopularniejszymi minerałami i po dziś dzień cieszą się powodzeniem
Masaż takim jadeitowym lub kwarcowym wałeczkiem jest całkowicie nieinwazyjnym, przyjemnym zabiegiem kosmetycznym, rozluźniającym mięśnie, zamykającym pory, zmniejszającym opuchliznę i cienie pod oczami, a także wykonywany regularnie wpływa korzystnie na cerę i spłyca zmarszczki.Wedlug medycyny chińskiej, sam jadeit jest uznawany jako kamień ”żadowy”, czyli w wolnym tłumaczeniu kamień młodości. Jego energia przywraca skórze witalność, odmładza, wygładza, dotlenia i rozpromienia cerę.

Natomiast kwarc znany jako kamień miłości. Oba te kamienie mają jedną wspólną właściwość i dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, przez długi czas utrzymują stałą temperaturę na skórze.

Jak wykonać masaż wałkiem z jadeitu lub kwarcu ?

Żelazna zasada masażu wałeczkiem jest jedna - Rollera z jadeitu lub kwarcu używa się zawsze od środka twarzy na zewnątrz, na szyi natomiast zawsze wzdłuż, z góry na dół, ma to na celu poprawić drenaż limfy.Poświęć sobie chwile na masaż rano lub wieczorem, a najlepiej dwa razy w ciagu dnia, jeśli tylko masz na to czas, twoja cera z pewnością ci podziękuje.

  • Przed masażem zmyj dokładnie makijaż, oczyść cerę i nałóż kilka kropel sprawdzonego olejku, kremu lub serum. Lepsze efekty przynosi masaż wałkiem wcześniej schłodzonym w lodowce, UWAGA - w lodówce a nie w zamrażarce . Jadeit zaskakująco długo trzyma zimno.

  • Masaż wykonuj dopóki czujesz chłód.

  • Masaż zacznij od środka czoła wolnymi ruchami z niewielkim naciskiem kieruj wałeczek w stronę skroni. Następnie przenieś roller na policzki, masuj od nasady nosa w stronę ucha. Kiedy nauczysz się poszczególnych ruchów masażu, możesz te czynności wykonywać leżąc, bez patrzenia w lustro.

  • Masując twarz zawsze trzymaj się zasady od środka na zewnątrz