top of page

Roller do twarzy z jadeitu lub kwarcu

Zaktualizowano: 29 mar 2023Dobroczynne moce kamieni półszlachetnych dobrze znane były już w odległej starożytności.

W tradycyjnej medycynie chińskiej od tysięcy lat stosowano wiele różnych kamieni leczniczych, ale to właśnie kwarc i jadeit były najpopularniejszymi minerałami i po dziś dzień cieszą się powodzeniem
Masaż takim jadeitowym lub kwarcowym wałeczkiem jest całkowicie nieinwazyjnym, przyjemnym zabiegiem kosmetycznym, rozluźniającym mięśnie, zamykającym pory, zmniejszającym opuchliznę i cienie pod oczami, a także wykonywany regularnie wpływa korzystnie na cerę i spłyca zmarszczki.Wedlug medycyny chińskiej, sam jadeit jest uznawany jako kamień ”żadowy”, czyli w wolnym tłumaczeniu kamień młodości. Jego energia przywraca skórze witalność, odmładza, wygładza, dotlenia i rozpromienia cerę.

Natomiast kwarc znany jako kamień miłości. Oba te kamienie mają jedną wspólną właściwość i dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, przez długi czas utrzymują stałą temperaturę na skórze.

Jak wykonać masaż wałkiem z jadeitu lub kwarcu ?

Żelazna zasada masażu wałeczkiem jest jedna - Rollera z jadeitu lub kwarcu używa się zawsze od środka twarzy na zewnątrz, na szyi natomiast zawsze wzdłuż, z góry na dół, ma to na celu poprawić drenaż limfy.Poświęć sobie chwile na masaż rano lub wieczorem, a najlepiej dwa razy w ciagu dnia, jeśli tylko masz na to czas, twoja cera z pewnością ci podziękuje.

  • Przed masażem zmyj dokładnie makijaż, oczyść cerę i nałóż kilka kropel sprawdzonego olejku, kremu lub serum. Lepsze efekty przynosi masaż wałkiem wcześniej schłodzonym w lodowce, UWAGA - w lodówce a nie w zamrażarce . Jadeit zaskakująco długo trzyma zimno.

  • Masaż wykonuj dopóki czujesz chłód.

  • Masaż zacznij od środka czoła wolnymi ruchami z niewielkim naciskiem kieruj wałeczek w stronę skroni. Następnie przenieś roller na policzki, masuj od nasady nosa w stronę ucha. Kiedy nauczysz się poszczególnych ruchów masażu, możesz te czynności wykonywać leżąc, bez patrzenia w lustro.

  • Masując twarz zawsze trzymaj się zasady od środka na zewnątrz

  • Do masażu okolic oczu i ust użyj mniejszego wałeczka i kontroluj ucisk, zbyt mocny, może pozostawić siniaki

  • Nie zapominaj o szyi i dekolcie

  • Po skończonym masażu oczyść delikatnie wałeczek, kamienie można myć ciepłą wodą i dodatkiem delikatnego mydła i dezynfekować płynem antybakteryjnym.


Schemat prawidłowego wykonania masażu
Jaka jest różnica pomiędzy wałkiem z jadeitu a kwarcu ?

Zastanawiasz się który Roller wybrać dla siebie ? Kwarc czy jadeit ? I czym w ogóle różnią się te dwa wałeczki ?
JADEIT - jest kamieniem szlachetnym, o rożnej strukturze i przeźroczystości. Jedno z wielu chińskich powiedzeń głosi, że złoto jest drogie ale jadeit bezcenny” .

Podobno cena za kamień najwyższej jakości, na rynku kamieni szlachetnych może wahać się od 20 tysięcy aż do nawet 3 milionów dolarów. ( Wow kto by pomyślał, że aż tak )


KWARC - jest minerałem ozdobnym, znany od wieków i często wykorzystywany do tworzenia amuletów, swój niecodzienny kolor zawdzięcza przede wszystkim dwóm dominującym pierwiastkom tytanu i manganu, które w zależności od proporcji nadają kamieniowi barwy od jasno pastelowego różu do intensywnego.Wybór wałeczka nie powinien być trudny, możesz tu kierować się choćby ulubionym kolorem, gdyż jeśli chodzi o właściwości tych kamieni, to są one podobne. Kwarc jednak dłużej trzyma chłód, niż jadeit. Natomiast jadeit, jak już wspomniałam wcześniej, zamyka pory i bardziej stymuluje krążenie limfy. Jeśli masz taką możliwość wybierz oba, obecnie na rynku jest dostępnych naprawdę dużo tego typu produktów w przystępnych cenach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę ceneo.pl hasło Roller do twarzy i można przebierać w ofertach do woli.

Coraz więcej osób sięga po walki jadeitowe jako narzędzia do codziennej pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Ja też jestem jedną z nich. Odkąd odkryłam rollery z kwarcu i jadeitu, używam naprzemian codziennie obu. Szybki masaż poranny jadeitem i nieco dłuższy relaksujący masaż wieczorny kwarcem to już moja codzienna rutyna.


215 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page