top of page

Szczotkowanie ciała. Jak wykonać prawidłowo masaż szczotką ?

Zaktualizowano: 31 gru 2021


Szczotkowanie ciała na sucho - inny wymiar pielęgnacji


Szczotkowanie na sucho to naturalny zabieg pielęgnacyjny, który znały już nasze babki. Teraz wrócił do łask, jako naturalna bezpieczna metoda pielęgnacji skóry.


Chcesz się pozbyć celulitu ? Łap za szczotkę bo regularny masaż pomaga osiągnąć niebywale dobre efekty ujędrnienia ciała i redukcji znienawidzonego chyba przez wszystkich cellulitu.

Szczotkowanie ciała to nie jest skomplikowany zabieg. Z powodzeniem możesz wykonać go w domu sama, poświęcając sobie codziennie kilka minutek, przed prysznicem.

Generalna zasada jest jedna, ciało zawsze szczotkuj w stronę serca. Już po pierwszym razie zauważysz różnicę na skórze. Po takim masażu dobrze jest potraktować skórę pielęgnującycm olejkiem.Jaką szczotkę wybrać, która jest najlepsza do szczotkowania na sucho ?


Najlepsza szczotka do ciała, to ta którą masz pod ręką. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, różnych marek, w różnych kształtach i cenach. Najprościej sprawdzić tę bogatą ofertę korzystając z porównywarki Ceneo.Najlepsze szczotki dostępne zarówno w drogeriach stacjonarnuych jak i sklepach interenetowych to te, wykonane z naturalnego tworzywa, a takie zajdziesz w każdym przedziale cenowym. Są szczotki mniej lub bardziej znanych polskich i zagranicznych marek, które różnią się nieco kształtem i nadrukiem na nasadzie, czasem długością i gęstością włosia, ale zasada działania jest zbliżona.


Wszystkie szczotki mają za zadanie złuszczyć naskórek i pobudzić krążenie.

Szczotka z drewnianą rękojeścią i naturalnym włosem jest najszlachetniejsza.

Naturalne włosie w przeciwieństwie do sztucznego raczej nie zaszkodzi twojemu naskórkowi. Ze szczotkami syntetycznymi różnie bywa, potrafią uczulić lub zbyt mmocno podrażnić skórę.
Szczotkowanie twarzy
Jaka jest idealna szczotka do twarzy ? Delikatna !!
<