top of page

Blichtr, biały piasek, morza szum, mewy krzyk, płatna plaża i my - z cyklu weekend w Trójmieście - S

Zaktualizowano: 14 gru 2021Plaża w Sopocie

Plażing !! kto nie kocha lata, wakacji i wszystkich letnich atrakcji ? Dla mnie lato mogłoby trwać cały rok non stop. Uwielbiam plażowanie, kąpiele w morzu a jeszcze bardziej w oceanie.

Choć Baltyk nie jest moim ulubionym morzem to zdarza nam się spędzać nad nim weekendy kilka razy w roku. A wy jakie macie preferencje ? Płatna luksusowa plaża z pełną infrastrukturą, czy odludne dzikie miejsce ??? Ja lubię oba warianty, świetnie czuję się zarówno na takiej zorganizowanej plaży, gdzie o nic nie muszę się martwić, jak i na dzikich wydmach gdzie cisza jest jak muzyka. Wybór miejsca do plażowania zależy od nastroju. Są dni kiedy obcowanie z naturą jest jak terapia, ale są też i takie kiedy tęsknimy do ludzi i świata. Sopocka plaża należy do najlepiej zorganizowanych płatnych polskich plaż , leżaki koszyki, parasole, kawiarnie, bary wszystko tu ze sobą pięknie współgra. Plaża w Sopocie przypomina plaże w innych światowych kurortach, a co najważniejsze jest naprawdę czysta i zadbana.W Spocie bywamy za każdym razem kiedy odwiedzamy Trójmiasto. Jest to obowiązkowy punkt bez względu na to jak dużo mamy czasu, wpadamy choć na chwile, na krótki spacer po Molo (płatnym w sezonie letnim cena biletu normalnego 7,50 P PLN).

Molo jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem Dolnego Sopotu. Jest to najdłuższa drewniana konstrukcja tego typu w Europie. Liczy około pół kilometra, z czego ponad 400 metrów wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Pierwszy pomost w tym miejscu powstał już w 1827 roku.