top of page

Czy możliwe jest pisanie bloga telefonem ?? Test mobilnej aplikacji WIX

Zaktualizowano: 9 lip 2021


Pisanie postów na telefonie ?? Czemu nie !! Ten pomysł od razu wydał mi się genialny. Wreszcie pojawiła się aplikacja WIX która na serio bardzo ułatwia życie.

Moja pierwsza mobilna aplikacja do zarządzania blogiem zawsze pod ręką, zawsze przy mnie w moim iPhonie.

Użytkownicy systemów iOS znajdą to cudo w AppleStore. Nie sprawdziłam czy jest także wersja dostępna na Android.

WIX na OX to narzędzie dla amatorów blogowania dużo bardziej intuicyjne i przyjaźniejsze od "wordpressa". Działa na zasadzie "drag and drop" wiec tworzenie bloga i zarządzanie stroną to czysta zabawa, nawet dla zupełnie niewtajemniczonych w świat kodów HTML początkujących blogerów jakim ja jestem.

Ale wzbogacenie tego narzędzia o wersje mobilną to świetne posunięcie ze strony firmy. Pisanie postów jeszcze nigdy nie było dla mnie tak proste.

Co zawiera w sobie mobilna aplikacja WIX

Po pierwsze powiadomienia nawet z dala od komputera jesteśmy na bieżąco informowani za sprawą powiadomień, o tym co dzieje się na naszym blogu.


Po drugie możliwość natychmiastowej reakcji. Odpowiedzi na pytania od naszych czytelników lub ich komentarze.


Po trzecie zarządzanie stroną i wtyczkami. WIX to rozbudowane narzędzie, a teraz daje nam możliwość mobilnego zarządzania na przykład internetowym sklepem. W wolnych chwilach możemy dodawać produkty, edytować, zarządzać promocjami.


Po czwarte zarządzanie zamówieniami jeśli nasza działalność obejmuje usługi online, przykladowo hotelarskie teraz z poziomu telefonu możemy w prosty sposób zarządzać rezerwacjami.


Po piąte pisanie nowych postów na bloga jeszcze nigdy nie było tak proste. Ten post powstał właśnie tak, wyklikany na telefonie i sama jestem ciekawa jak opublikuje się na stronie.


Po szóste dodawanie obrazów teraz bez problemu można dodawać do naszej strony zdjęcia, które mamy zgromadzone na komórce lub bezpośrednio z aparatu. Do tego wszystkiego garść przydatnych informacji i podpowiedzi od autorów.


Po siódme zarządzanie swoim kontem WIX

Jeżeli prowadzimy wiecej stron możliwość przełączania się pomiędzy nimi. Edytowania danych konta i prostych ustawień.


Po ósme zarządzanie postami na blogu

Wszystkie posty w telefonie, posegregowane na te opublikowane i robocze. Edytować na iPhonie można jedynie te stworzone w aplikacji mobilnej, ale na laptopie bez problemu można dopieścić wszystkie. Wrzucając tu zdjęcie i krotki opis zapisuje nam się post roboczy, który jeśli wymaga bardziej zaawansowanej edycji zawsze możemy otworzyć na laptopie i nadać mu tam ostateczną formę.


Prawda że fajne. Aplikacja mobilna jest bezpłatna, ale jest to dodatek do WIXa na laptopie. Tam płaci się za domenę i za miejsce na serwerze roczny abonament w zależności od planu jaki sobie wybieramy. Cenniki znajdziecie na stronie pl.wix.com

Wiem że większość polskiej blogosfery działa na wprdpressie czy blogspocie, ale WIX dla mnie jest świetną alternatywą bo daje nieograniczone możliwości nawet całkiem zielonym w temacie. Ja swoją stronę zaprojektowałam i stworzyłam od podstaw całkiem sama, mogłam skorzystać z darmowych szablonów oferowanych przez WIX ale bawiąc się pozmieniałam szablon tak że już nie przypomina żadnego z oferowanych.

Jeśli macie jakiekolwiek doświadczenia z WIX-em to proszę piszcie. Jestem ciekawa waszych opinii i chętnie podzielę się swoimi.

Ten post w całości powstał i został opublikowany by iPhone.


83 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page