Uniejów Hotel w Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich

Aktualizacja: sty 26Uniejów położony w centralnej Polsce przy głównych szlakach komunikacyjnych słynie z pierwszego w Polsce uzdrowiska wód termalnych Termy Uniejów, a skoro już skuszą Was słynne termy uniejowskie to warto też rozejrzeć się po sąsiedzku bo w najbliższym sąsiedztwie znajdziecie stary piękny Zamek Arypiskupow Gnieźnieńskich otoczony zabytkowym parkiem.

Park to wymarzone miejsce na wiosenny romantyczny tylko we dwoje, lub rodzinny niedzielny spacerek, tutaj spotkacie dumnie stojąca na piedestale legendarną białą damę.

Przy okazji przedstawiam moją mamę, która podobnie jak ja uwielbia takie miejsca.Jak głosi miejscowa legenda dawno temu, piękna kobieta zwana Uniejką sprytnym fortelem zapobiegla kradzieży zamkowych skarbów, podstępnie wywabiając z miasta złodziei, co niestety przypłaciła własnym życiem. Wiecej szczegółowych informacji o Uniejce znajdziecie na tablicy pod jej pomnikiem.


Po spacerze w uroczym parku koniecznie zajrzyjcie do zamkowej Restauracji Herbowej, aby tam zakosztować przeróżnych smakowitości z karty.

Do kawy na słodko polecam naleśniki lub pyszne ciastko w filiżance, zapiekane z sezonowymi owocami.


W zamku, który niegdyś w połowie XIV wieku ufundował arcybiskup Jarosław Bogoria ze Skotnik - założyciel miasta Uniejów, obecnie mieści się hotel, także gościom z daleka polecam nocleg. Mają tam w swojej ofercie apartamenty średniowieczne, apartamenty elektyczne oraz skromniejsze pokoje gościnne na poddaszu.

Cennik i wiecej informacji o ofercie znajdziecie na stronie Hotelu
#Europa #Polska #Hotele #Weekend #Zamki #CityBreak

71 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
ABOUT
Me
©Copyright

96-200 Rawa Mazowiecka - LOD PL

e-mail:kontakt@liliess.net