top of page

Zanzibarskie opowieści- Jozani Chwaka Bay National Park

Zaktualizowano: 1 sty 2022Dziewiczy fragment wyspy, naturalnie zachowany las deszczowy, towarzyskie małpki z gatunku Red Columbus, rzadkie gatunki roślin, wylęgarnia motyli, las namorzynowy, baobaby, fikusy to wszystko w Jozani - Narodowym Parku Krajobrazowym za cenę 10$ od osoby.
Wycieczkę do Jozani Forest, który jest częścią Parku Narodowego Jozani Chwaka Bay warto uwzględnić w planach zwiedzania Zanzibaru. Jest to ciekawe, nie tylko dla miłośników dzikiej natury, szczególnie zielone i dziewiczo zachowane, bez większej ingerencji człowieka miejsce na wyspie.
Do parku z każdego miejsca na wyspie można dojechać najszybciej i najbezpieczniej prywatnym wynajętym wraz z kierowcą samochodem. Można też zdać się na transport publiczny zwany przez lokalsów Dala Dala, aczkolwiek nie ma tam ani rozkładu jazdy ani przystanków, a czasem zdarza się, że kierowcy w trakcie trasy potrafią nagle zmienić kierunek. Ponadto Dala Dala to jak widać na zdjęciu środek transportu, który służy do przewożenia ludzi, często też zwierząt, materiałów budowlanych i drzewa na opał. Jeżeli nie nastawiacie się na ekstremalne przeżywanie Zanzibarskiej Przygody to odradzamy przejażdżkę publicznym transportem, nie ma żadnej gwarancji że dojedzie w planowane miejsce.

Park od miasta Zanzibar oddalony jest około 35 km.


Jozani Forest