top of page

Jak tanio kupić bilet na samolot

Zaktualizowano: 14 gru 2021


Fly & Smile
Planujesz podróż ? Zastanawiasz się jak organizują swoje podróże wszyscy ci którzy latają często i daleko ? Myślisz, że podróż na drugi kontynent to wyprawa, na którą cię nie stać ?


Jeśli choć jedna Twoja odpowiedz brzmi TAK to usiądź wygodnie i się odpręż. Jesteś we właściwym miejscu, a ja zaraz zdradzę Ci trzy główne zasady, których się trzymam planując moje podróże.Im wcześniej tym taniej nie odkładaj zakupu biletu na sam koniec

Nigdy nie odwlekaj zakupu biletów lotniczych na ostatnią chwilę, owszem zdarzają się super promocje typu „last minut” głównie u operatorów czarterowych, natomiast regularne linie lotnicze zwykle mają opracowaną siatkę połączeń na 6 do 11 miesięcy z wyprzedzeniem. Wtedy cena lotu kupionego z wyprzedzeniem może być nawet 2 lub 3 krotnie niższa niż kupowanego na dwa tygodnie przed planowanym wylotem.

Do tego dochodzi również opcja biletów bezzwrotnych, zawsze jest tańsza, tyle, że ryzykujemy utratę pieniędzy jeśli z jakiś powodów losowych będziemy zmuszeni zmienić termin lub zrezygnować z podróży.

Takie przypadki zdarzają się czasem, ale nie zawsze i nie wszystkim, dlatego warto podjąć ryzyko.

Inna opcja to polowanie na promocje, dzięki zapisywaniu się na Newsletter lini lotniczych lub wyborze alertów o lotach w dedykowanych aplikacjach można upolować bilet w naprawdę dobrej cenie.

Ja używam aplikacji Hooper (można ściągnąć na telefon z AppleStore, jest też wersja dla użytkowników androida). Jestem zapisana w większości linii lotniczych na newsletter, tak wiem wiąże się to z większą ilością spamu w skrzynce, ale czasem wpadają tam prawdziwe podróżnicze perełki. Ja nigdy nie narzekam scrolujac w dół skrzynkę odbiorczą.

Dobrym sposobem na tani lub darmowy bilet jest również członkostwo w programach lojalnościowych. Zbieram mile gdzie tylko mogę, za uzbierane mile można podnieść klasę podróży lub dostać darmowy bilet.

Mam karty członkowskie dwóch najlepszych linii lotniczych w świecie QatarAirways, EmiratesSkywards i naszej rodzimej lini PLL LOT Miles & More.


Smart connection - czyli lot łączony operowany różnymi liniami