top of page

Pałac Margot SPA - Karpacz

Zaktualizowano: 9 lip 2021


Pałac Margot
Przełamałam schemat i pewnego dnia myśląc o wyjeździe w góry postanowiłam dla odmiany odwiedzić Karpacz, zamiast tradycyjnie pchać się zatłoczoną zakopianką do Zakopanego lub innej równie znanej miejscowości malowniczo położonej u podnóża Tatr.

Sudety objawiły mi się pięknym bajkowym krajobrazem, do tego udało się okazyjnie zarezerwować noclegi w prawdziwym pałacu. Nie wiem czy wiecie, ale Karapaty słyną z przepięknych pałacy i zamków rozsianych po malowniczych dolinach otoczonych wianuszkiem gór.

Pałac Margot jest jednym z nich, położony w podnóża Śnieżki zbudowany przez hrabinę hrabinę Charlottę Hohenzollern siostrę Cesarza Wilhema II, a późniejszą księżną Saxe Meningen , na przełomie dziejów przetrwał wiele by dziś pięknie odrestaurowany w pełnej krasie przyjmować w swoich progach hotelowych gości.


Pałac Margot SPA

Jak na pałace przystało otoczony pięknym ogrodem już od pierwszych chwil sprawia wrażenie luksusowej miejscówki.


Pałac Margot SPA

Hotelowe lobby, restauracja, drink bar również sprawiają miłe wrażenie.


Pałac Margot SPA

Pokoje urządzone w pałacowym stylu, ogromne łoża, stylowe szafy, pufy, krzesła i fotele.

Niestety na wyposażeniu pokoju nie znalazłam sferwisu kawowego, nie ma również czajnika i nie ma mini lodówki, jest jedynie możliwość zamówienia przekąsek z karty i drinków z lobby baru do pokoju.

Kontynuujac rzetelną relację, nie mogę nie wspomnieć o niedogodnościach związanych z materacem.

No cóż łoże jak wielkie tak niewygodne, szczerze to dawno nigdzie nie umęczyłam się tak bezsenną nocą i oczekiwaniem na poranek.


Pałac Margot SPA

Pałac Margot SPA

Łazienka standardowa, prysznic, suszarka, płaszcze kąpielowe, ręczniki zdecydowanie nie pasująca do umeblowania pokoju, ale kto by tam się z powodu łazienki, której nic w sumie nie brakuje smucił ?

Tym bardziej, że z tejże łazienki przez małe okienko można patrzeć na taras z basenem.

I tutaj wspomnieć należy również, że przez to samo okienko goście którzy zarzywają kąpieli słonecznych też mogą zajrzeć do naszej łazienki. Spokojnie !! Jest roleta można sobie zapewnić odrobinę prywatności.


Pałac Margot SPA

Hotelowa restauracja, urządzona w pałacowym stylu oferuje cały szereg pysznych dań z karty oraz naprawdę zasługujący na pochwały bufet śniadaniowy, pełen różnorakich pyszności.


Pałac Margot SPA


Wisienką na tym hotelowo pałacowym torcie jest przepięknie utrzymany ogród, a w nim kącik dla dorosłych i dla dzieci, miejsce na grilla, staw, stare drzewa, zadbana przycięta jak boisko piłkarskie trawa na trawnikach, fontanna przed głównym wejściem, stoliki, krzesełka, kanapy, fotele. Całość cudnie wkomponowana w zabytkowy park.


116 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page