top of page

Apartament Promenada Studio - Gdańsk

Zaktualizowano: 11 lis 2022


No i prawie mamy maj ... nadchodzi majówka, głowa pełna planów, serce rwie się w świat, a tu rząd ponownie zamyka hotele ! I co ? I siedzimy w domach dalej ?? No niekoniecznie !

Podróżując po świecie do rezerwacji noclegów, korzystam najczęściej z serwisu Booking.com. Wyszukuję miejsc, które w danym momencie optymalnie zaspokoją nasze potrzeby i dopasują się do planu i charakteru wyjazdu.

Szukam lokalizacji w centrum miasta, kiedy nastawiam się na zwiedzanie starówek lub gdzieś na uboczu, kiedy mam ochotę na spokojne poobcowanie z naturą. O podróżowaniu w czasie pandemii już pisałam wcześniej, moje zdanie w tym temacie nie zmieniło się, nadal uważam, że odpowiedzialne podróżowanie w czasie pandemii nie jest żadnym przestępstwem.
W Gdańsku zwykle trzymamy się blisko centrum, bo ja kocham to miasto i uwielbiam gubić się w zakamarkach jego wąskich uliczek. A dziś mam dla Was kolejną fajną miejscówkę na mapie miasta, niewielki apartament, w naprawdę dobrej cenie i na dodatek nad samą Motławą.


Studio Promenada, apartament, który tu polecam znajduje się na ostatnim piętrze w zabytkowej kamienicy przy ulicy Pończoszników. To klimatyczna niewielka uliczka, prowadząca do Zielonej Bramy, położona równolegle do Promenady „Długie Pobrzeże” nad Motławą.


Największym atutem tego miejsca jest niewątpliwie jego lokalizacja, dosłownie kilkanaście kroków od ulicy Długi Targ, od Zielonej Bramy, Motławy, Żurawia , ulicy Mariackiej i wszystkich pozostałych atrakcji w obrębie Głównego Miasta. Drugim wielkim plusem jest miejsce parkingowe pod budynkiem.

Ponieważ jest to strefa ograniczonego parkowania, fakt przyjazdu własnym samochodem należy wcześniej zgłosić właścicielce, aby mogła przygotować specjalne pozwolenie na wjazd i parkowanie w strefie.


APARTAMENT TYPU PENTHOUSE

Studio na ostatnim piętrze zabytkowej kamiennicy, właściwie na urządzonym z głową poddaszu, jest naszym najnowszym odkryciem z serii fajnych i tanich noclegów.

Począwszy od przemiłej właścicielki, przez genialną lokalizację, aż po widoczki z okien w skali 10 punktowej - daję 10/10Apartament jest maleńki, no ale z metrażem nie ma co dyskutować, coś około 24 m2, ale urządzony w taki sposób, że dwie osoby spokojnie się mieszczą.


Na lokum składa się jeden pokój dzienny z niewielkim aneksem kuchennym.

Na wyposażeniu kuchni mini zastawa dla dwóch osób, lodówka, czajnik i mikrofalówka. W części wypoczynkowej dwa tapczany szafa, krzesło i nocny stolik.

Miniaturowy przedpokój i niewielka łazienka z prysznicem, a za oknami Motława, Żuraw, Sołdek, Zielony Most i wyspa Spichrzów.

O innych miejscach, które polecam możesz poczytać w zakładce Hotele197 wyświetleń8 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

댓글 8개


익명 회원
2022년 1월 05일

Gdańsk to piękne miasto, niestety byłam tylko raz dawno temu na szkolnej wycieczce, z przyjemnością kiedyś odwiedzę ponownie. Miejscówka super -

notuje !👍👍👍🌹

좋아요
Lili Ess
Lili Ess
2022년 1월 05일
답글 상대:

Piękne przyznaje , sama jestem zakochana w tym mieście i zawsze wracam z radością. Bywamy często i nigdy nie mam dość.

좋아요

익명 회원
2021년 7월 27일

No MIESZKAŁABYM 🤟

좋아요
Lili Ess
Lili Ess
2021년 7월 27일
답글 상대:

No ja też mogłabym na dłużej. Uwielbiam Gdansk

좋아요

익명 회원
2021년 4월 27일

Bardzo lubię Gdańsk, to jedno z moich ulubionych miast w Polsce. Muszę się znowu wybrać, bo nie byłam już od kilku lat.

좋아요
Lili Ess
Lili Ess
2021년 4월 27일
답글 상대:

Też uwielbiam Gdańsk .. zawsze chętnie wracam i ciągle coś nowego odkrywam. Pogodnej majówki życzę i pozdrawiam serdecznie

좋아요

익명 회원
2021년 4월 26일

Zachęcająca weekendowa miejscówka. Teraz pozostaje mieć nadzieję na ładną pogodę w maju, a najlepiej na wygaśnięcie pandemii i powrót do swobodnego podróżowania. :)

좋아요
Lili Ess
Lili Ess
2021년 4월 27일
답글 상대:

O niczym innym tak nie marzę jak o powrocie do normalności, podróżach bez ograniczeń i świecie bez wirusa. Trzymam kciuki za pogodę i serdecznie pozdrawiam

좋아요
bottom of page