top of page

EVO GIMBAL - gadżet z niezbędnika youtubera

Zaktualizowano: 14 gru 2021
Technika pędzi do przodu niemalże z prędkością światła, zalewając nas coraz to nowymi urządzeniami, które mają za zadanie ułatwiać i uprzyjemniać pracę i zabawę.

W dziedzinie fotografii i video nasza cywilizacja zrobiła ogromny krok. Obecnie żeby kręcić w miarę dobre filmy video w jakości HD wystarczy nam w miarę dobrej jakości smartphone.

Ja kręcę setki filmików z ręki wrzucając codzienne Instastory i dotychczas, nie zastanawiałem się głęboko nad ich jakością, ale konkurencja wymusza na nas poznawanie nowości technologicznych, wiec zagłębiając się w temat poprawy jakości moich video wpadłam przypadkiem na urządzenie, którym podniecają się wszyscy ci którzy kręcą profesjonalnie lub amatorsko na wyższym levelu swoje filmy.


Tajemnicza nazwa GIMBAL zaczęła mnie delikatnie mówiąc prześladować, wracałam myślami do tej nazwy i do tego urządzenia, którego nie znałam i nie rozumiałam, aż do dnia gdy ów tajemniczy GIMBAL w moje ręce wpadł i voilà .... oto jest .. mój osobisty video asystent ... GIMBAL EVO w przepięknym kolorze RosEGoldCo to jest GIMBAL ??

Gimbal to w dużym skrócie urządzenie, które umożliwia stabilizację obrazu podczas kręcenia filmików z tak zwanej ręki. Użycie tego niepozornego urządzenia sprawia, że nasze filmy od razu wydają się bardziej profesjonalne. Dzięki takiemu Gimbalowi jesteśmy w stanie uzyskać bardzo płynne ujęcia, nawet przy bardzo szybkim ruchu po nierównym podłożu, gdyż nasza kamera lub smarphone jest zamontowany na specjalnych osiach ( i tu uwaga GIMBAL dzieła się na te jedno, dwu i trzy osiowe) i w zależności od ilości tych osi uzyskujemy bardziej lub mniej płynne nagranie.

Jak działa GIMBAL ?

Tak, wiec najprościej jak potrafię wytłumaczyć zasadę działania GIMBAL - nagrywając smartphonem jadący pociąg biegnąc za nim lub nagrywając szumiące morze podczas joggingu na plaży,uzyskamy filmik pozbawiony naturalnych drgań związanych z ruchem naszych kończyn. Fajne prawda ?? Oglądając taki filmik nie poczujemy się jak na rolercosterze, nasz obiekt będzie się przesuwał płynnie trzymając linie.

Ile kosztuje GIMBAL i gdzie kupić ?

Ceny w zależności od marki i zaawansowania technologicznego wahają się od kilkuset do tysiąca złotych ( te najbardziej profesjonalne potrafią kosztować nawet i kilka tysięcy).

Prezentownay przeze mnie EVO Shift 3 Axis Handheld kosztuje około 120 $ można go kupić na e-bay lub bezpośrednio na stronie producenta w zakładce store https://www.evogimbals.com jest dostępny w trzech kolorach : czarnym black, srebrnym gunmetal i różowym rosegold
72 wyświetlenia1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


Lili Ess
Lili Ess
May 27, 2019

Sprzedam nowy gimbal nie używany w kolorze RoseGold jeśli jesteś zainteresowany napisz do mnie, adres znajdziesz na dole głównej strony lub przez formularz kontaktowy.

Like
bottom of page