top of page

Hotel Europa Royale Vilnius

Zaktualizowano: 15 gru 2021
Hotel Europa Royale Vilnius to najprawdopodobniej jeden z najelegantszych hoteli w mieście zlokalizowanych w samym centrum wileńskiej starówki, kilka kroków od słynnej i masowo odwiedzanej przez turystów Ostrej Bramy.

Nie bez powodu piszę najprawdopodobniej ... nie mam porównania z innymi hotelami, ale z opinii znalezionych w internecie tak właśnie wynika.

Fakt jest taki, że ten zabytkowy urządzony w XIX-wiecznym gmachu  hotel wraz ze słynną restauracją Medininkai prezentuje się ciekawie wśród innych sąsiadujących z nim równie interesujących architektonicznie budynków i budowli na tej uliczce.Ogromną zaletą tego miejsca jest jego lokalizacja, dzięki której wszystkie największe atrakcje miasta pozostają w zasięgu przyjemnego spaceru.

Dosłownie kilka kroków od hotelu znajduje się Ostra Brama, Bazylika Św. Teresy , Cerkiew Prawosławna, Kościół Św.Kazimierza, Ratusz , Filharmonia, Stara Synagoga i wiele wiele innych atrakcji.


Do placu Katedralnego i Wzgórza Giedymina górującego dumnie nad miastem można dojść wolnym krokiem, mijając przy tym masę urokliwych uliczek w około 15 minutek. Amatorom ulicznej fotografii może się zejść nieco dłużej, bo tyle tam jest atrakcyjnych miejsc, lokali, budynków wartych uwiecznienia, że co chwila trzeba się zatrzymać.