top of page

Jak zarabiać na blogu ? Sprawdzone sposoby monetyzacji blogów. Porady dla początkujących blogerów.

Zaktualizowano: 20 kwi 2022

Prowadzisz własnego bloga, a może dopiero zaczynasz przygodę z blogowaniem ?

Zapewne nie raz słyszałaś czy słyszałeś o tym, jak to blogerzy potrafią zarobić na swojej pasji niebotyczne sumy pieniędzy, i jak z czasem taką pasje można przekuć w czyste zyski.
Postaram się, przekazać Ci tutaj garść sprawdzonych informacji, i sposobów, dzięki którym ja sama, coś tam już zarobiłam na swoim blogu ( nie podaje kwoty, ale jest to cyfra plus 4 zera w walucie PLN ), a przede wszystkim przestałam do niego dokładać i zwróciły mi się wszystkie poniesione koszty i opłaty związane z blogiem.


Tak, to wszystko prawda, na blogu niewątpliwie można zarabiać, ale zanim zaczniesz czerpać realne zyski z włożonej w swój blog pracy i często również zaiwestowaych środków, to czeka cię masa różnych potknięć i drobnych porażek i dobrze byłoby poznać na początek kilka podstawowych trików, które pozwolą uniknąć wielu błędów i być może poprowadzą cię mniej krętą ścieżką prosto do zamierzonego celu.


Zakładam, że skoro tu jesteś, to już masz założony własny blog, być może własną płatną domenę i przerobione doświadczenia z samym zakładaniem bloga, bo ten wpis jest dedykowany, dla tych, którzy już mają swoje własne działające miejsce w sieci.

Tak więc do brzegu, zarabianie na blogu, to gorący temat, można dużo, to fakt, ale z góry uprzedzam, nie każdy i nie od razu. Dlatego jeśli jesteś początkującym blogerem, to nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę i nie oczekuj, że świeży blog będzie od razu źródłem konkretnych stałych dochodów.

A teraz przejdźmy od razu do konkretów.

Poniżej znajdziesz listę sprawdzonych programów dla wydawców, wraz z aktywymi linkami do strony rejestracji. Wystarczy, że wybierzesz jeden lub wszystkie, bo tak też możesz i zarejestrujesz się, założysz konto, poznasz i zaakceptujesz zasady, wygenerujesz swoje kody i wkleisz na swoją stronę, a reszta sama się będzie robić.Google AdSenseGoogle AdSense to najpopularniejszy na całym świecie, globalny program, który umożliwia właścicielom stron internetowych i serwisów, a także właścicielom kanałów YouTube zarabiać poprzez udostępnianie powierzchni reklamowej.

Inaczej mówiąc zapisujesz się do programu, podajesz adres swojej strony, kanału, przechodzisz weryfikację, akceptujesz regulamin, i możesz zaczynać współpracę.


Sam proces od rejestracji w programie, przez weryfikacjię, do momentu wyświetlenia pierwszej reklamy może potrwać do kilku tygodni, ale sama współpraca technicznie jest prosta i Google przeprowadza nowicjuszy krok po kroku, wysyłając instrukcje, co, jak i kiedy należy zrobić.

Kiedy już dostaniesz "zielone światło" i umieścisz wygenerowane na swoim koncie AdSense kody html na swojej stronie interenetowej, pozostaje ci tylko czekać na reakcję ze strony twoich czytelników i gości odwiedzających twój blog. Oczywiście należy zadbać o to, aby na blogu pojawiały się ciekawe i wartościowe treści, które będą przyciągać coraz to nowych użytkowników, którzy z kolei są potencjalnymi odbiorcami wyświetlanych tam reklam. Każde kliknięcie w baner reklamy generuje zysk, którym ty jako wydawca dzielisz się z Googlem. Ty dostajesz jakiś procent tego, co reklamodawca płaci Google za wyświetlenie jego reklam. I tak to w wielkim skrócie działa.

Google to platforma