top of page

Książka na jesienne wieczory - październik

Zaktualizowano: 31 gru 2021
„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem ...” - Kornel Makuszyński

To już drugi miesiąc astronomicznej jesieni i drugi wpis z poleceniami tytułów, które przeczytałam, aktualnie czytam lub mam w planie przeczytać w miesiącu październiku. Po wrześniowej serii historii opartych na tragicznych losach ofiar nazistowskich obozów zagłady, zmieniłam nieco klimat, choć nie uciekłam całkiem od trudnych tematów.

W październiku skupiłam się na książkach opisujących głównie złożoność ludzkiej natury, problemy dotyczące różnych sfer życia, psychologii, oparte na historiach prawdziwych, fabularyzowanych lub całkiem zmyślonych, ale inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami.
Nieco spóźniona, zabieram się za podsumowanie tytułów, które zapadły mi w pamięć w miesiącu październiku, a było ich kilka.

Październik 2020 to trudny dla nas wszystkich czas, pełen niepokoju, niewiadomych, trudnych nastrojów, dlatego tak ważne jest, żeby mieć gdzie uciec i choć na chwilę oderwać się od trudów codziennego dnia w pandemicznej rzeczywistości.


Moja październikowa lista polecanych książek :

  • "Beduinki na Instagramie" - Aleksandra Chrobak

  • "Fashionistki zrzucają czadory" - Aleksandra Chrobak

  • "Z miłości ? to współczuję" - Agata Romaniuk

  • "Moja mroczna Vanesso" - Kate Elizabeth Russell

  • "Faye" - Camilla Lackberg

  • "Złota klatka " - Camilla Lackberg


Temat orientu, zawsze świetnie pasuje do filiżanki aromatycznej kawy i ulubionego ciacha. Tak, tak .. dieta, dietą, ale mały pierniczek, lub kultowa eklerka z ulubioną książką, to najprostsza droga do szczęścia jesienią.


W październiku przeniosłam się do Omanu, Emiratów i Iraku. Ciekawe reportaże Aleksandry Chrobak, pisane lekką ręką, bez zbędnego zadęcia, uprzyjemniły mi kilka jesiennych wieczorów. Kocham podróże, a kiedy nie podróżuje, lubię odkrywać świat oczami innych, a tak właśnie się dzieje, kiedy sięgam po książki, które oddają codzienność w innych zakątkach świata. Tego typu literatura delikatnie przełamuje stereotypy dotyczące wielu państw, szczególnie tych, w których religią dominującą jest islam. Ten świat, dla wielu znany jedynie z medialnych doniesień, wydaje się mroczny, tajemniczy, czasem nawet dziki, a wcale taki nie jest. Poznając kulturę i obyczaje tych ludzi, łatwiej jest zrozumieć zasady tam panujące.


Koniec miesiąca, spędziłam już w całkiem innych klimatach. Polecam wszystkie trzy pozycje z listy poniżej . Mroczna Vanessa to historia trudna, jednakże mocno na czasie. Natomiast książki Camilli Lackberg czytają się same. Poznałam tytułową bohaterkę Faye, i jej życiowe perypetie praktycznie w dwa wieczory.


Wszystkie polecane tytuły, nabyłam w księgarni internetowej www.woblink.pl


27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page