top of page

Laptop który zmienił moje życie - MacBook Air

Zaktualizowano: 14 gru 2021

Jestem kobietą, jestem gadżeciarą i jestem uzależniona od Apple i dobrze mi z tym !!!! Rodzina produktów z nadgryzionym jabłuszkiem towarzyszy mi od ponad 10 lat i całkiem szczerze to już nie wyobrażam sobie życia bez iPada, Macbooka, AppleWatch i iPhone-a

Pierwszy pojawił się u mnie ”wieki temu” poczciwy iPhone 4S, który pewnego listopadowego popołudnia skradł moje serce, potem poszło już jakby samoistnie, kolejne iPhone-y, iPad-y i wreszcie MacBook Air. Z początkiem 2015 roku nabyłam mój pierwszy laptop od Apple, MacBook Air, który służył mi bezawaryjnie przez ponad 6 lat i teraz w przeddzień przesiadki na kolejny Nowy MacBook Air 13”, ten sprzęt z początku 2014 roku ma zaktualizowany do najnowszego system i wciąż świetnie działa.  Serio działa bezawaryjnie i nadal mogę go używać.

I za to uwielbiam Apple, za tę możliwość aktualizacji starszych produktów tak, aby dorównywały najnowszym wersjom odświeżanego sprzętu.

Na dzień dzisiejszy mój koszyk pełen nadgryzionych jabłek wyglada tak, jak na zdjęciu poniżej. Nie mam już pierwszych moich iPhonów, rozdałam je po rodzinie, ale nadal mam wszystkie urządzenia ze z tego zdjęcia i nadal ich wszystkich mogę używać.Idealny laptop dla podróżującej, blogującej, niezależnej kobiety

Dzień przesiadki z mojego designerskiego białego laptopa Sony Vaio na aluminiowy srebrny chłodny MacBook Air pamietam doskonale. Pierwsze chwile z nowym systemem to jak nowa podróż, nowa przygoda. Obawiałam się troszkę tego, że nie ogarnę wszystkiego, że muszę pożegnać ulubione aplikacje, że nie wszystko będzie mi działać jak dawniej, ale już po kilku dniach od przesiadki z Windowsa zrozumiałam, że wszelkie moje obawy były zupełnie bezpodstawne.  

Dziś kolejny raz otworzyłam eleganckie zafoliowane białe pudełko, aby przywitać w rodzinie nowy MacBook Air . Nowy Rok, nowe  postanowienia nowy laptop ... chcę pisać więcej, tworzyć i pracować i oczywiście więcej podróżować. Dlatego, tak ważny dla mnie jest bezawaryjny sprzęt, który nadąży za mną, podoła nowym wyzwaniom i nie zawiedzie.

Praca na urządzeniach Apple jest łatwa i przyjemna. Ten sprzęt naprawdę jest niezwykle intuicyjny, prosty do ogarnięcia, chwilami odnosiłam nawet wrażenie, że laptop odgaduje moje potrzeby i wyprzedza moje ruchy podsuwając mi swoje sugestie.
O parametrach sprzętów i możliwościach ich rozbudowy najlepiej  poczytać bezpośrednio na stronie Apple, a ja tutaj chciałabym w prosty sposób przekazać moje osobiste odczucia i spostrzeżenia z używania MacBooka i być może zachęcić tym kogoś kto rozważa zakup, a jest słabo zorientowany w temacie, do spróbowania jak smakuje to słynne jabłko Steve’a Jobsa. Bo Apple ma równie wielu zwolenników co przeciwników, przeglądając różne fora internetowe widziałam całą masę opinii zarówno pochlebnych jak i bardzo negatywnych, jednak w większości źle o produktach Apple wypowiadali się użytkownicy innych marek , którzy produktów Apple nigdy nie używali. Myślę, że wysoka cena produktów, które w pewien sposób wydają się być luksusowe stanowi powód do krytyki dla osób, których nie stać na zakup iPhone, iPada lub Macbooka i solidne przetestowanie. Cena tych urządzeń jest ich największym minusem. Jest wysoka, ale jest to inwestycja na lata wiec warto rozważać.   Ja wydając ponad 5 tys. na laptop wiedziałam czego oczekuje i co dostanę Określając swoje potrzeby wybrałam Model MacBook Air 256 GB i 8 GB pamięci i jestem mega zadowolona z zakupu. Szczególnie cenię sobie w tym sprzęcie:

Gotowość do pracy

MacBook włącza się błyskawicznie i równie szybko usypia, jeśli zachodzi nagła potrzeba jego zamknięcia. Zdarza się, zwłaszcza w podróży, kiedy na przykład piszę coś na szybko, na kolanie, na lotnisku i nagle trzeba szybko biec do samolotu, wystarczy zamknąć klapę i po kłopocie. Nic nie ginie wszystko się zapisuje i można  do tych czynności łatwo wrócić na MacBooku lub innym urządzeniu Apple jeżeli tylko jesteśmy skonfigurowani w chmurze.

Dane w bezpiecznej chmurze iCloud

Apple ma swoją usługę bezpiecznej szyfrowanej przestrzeni dyskowej iCloud, wykupując sobie abonament miesięczny otrzymujemy w zależności od naszego zapotrzebowania 50GB za 3,99 PLN 200 GB za 11,99 PLN lub 2 TB za 39,99 PLN miesięcznie.

Uwaga jest również darmowa opcja dla wszystkich użytkowników produktów z jabłkiem którzy zakładają sobie konto iCloud Apple daje 5GB w gratisie.

Dostępność aplikacji i plików na każdym urządzeniu.

Niezliczona ilość najróżniejszych aplikacji w sklepie Apple App Store, daje nieograniczone możliwości w codziennym użytkowaniu.  

Co to oznacza ? Dla mnie przede wszystkim mobilność i łatwy dostęp do wszystkiego czego w danym momencie potrzebuje. Uwielbiam tą możliwość pracy na wyszystkich urządzeniach w zależności od okoliczności i sytuacji. Mogę na przykład zacząć pisać e-mail, dokument, arkusz kalkulacyjny lub tworzyć prezentacje na laptopie i skończyć na telefonie lub iPadzie. Raz zrobione zdjęcie iPhonem czy iPadem automatycznie trafia na wszystkie urządzenia, na których chcę je mieć. Raz zakupiona książka w formie e-Book natychmiast jest dostępna na MacBooku , iPhonie i iPadzie. To dla mnie jest genialne. Raz zainstalowana aplikacja na jednym urządzeniu pojawi się także na innych, jeśli tylko tego chcecie, to jest opcjonalne i wybór należy do użytkowania.

 

Przeglądarka Safari

Safari to nie tylko zwykła przeglądarka to także bezpieczny asystent, który zapamięta za ciebie twoje wszystkie hasła, dane logowania i dzięki temu łatwo i bezpiecznie zalogujesz się do serwisów internetowych i aplikacji na swoim iPhonie, iPadzie i MacBooku jednym dotknięciem palca. To jest niewiarygodnie wygodne chociażby podczas internetowych zakupów, a ja kupuje ostatnio zdecydowanie więcej w internecie niż w stacjonarnych sklepach.

Uwielbiam też opcję szybkiego udostępniania przeglądanych treści.


Kształt i waga

Czy wielkości ma znaczenie dla kobiet ?? Oczywiście że ma, zwłaszcza przy wyborze laptopa, który będziesz ze sobą zabierać w świat. MacBook jest lekki i płaski z łatwością mieści się w większej damskiej torbie czy małym plecaku. Jest przy tym tak poręczny i genialnie, ergonomicznie zaprojektowany, że korzystanie z niego w najbardziej niedogodnych warunkach, na kolanie jest proste i przyjemne. Waży nieco ponad kilogram i pięknie się prezentuje, a to też zwłaszcza dla kobiet jest ważne. Nie wiem jak wy, ale ja lubię ładne przedmioty, a MacBook ładny jest, to przyznają mu szczerze nawet jego zagorzali przeciwnicy.

Wsparcie Apple

Kupując produkty Apple płacimy wysoką cenę, ale w pakiecie dostajemy dodatkowo zdalne wsparcie, które profesjonalnie potrafi rozwiązać każdy niemalże każdy problem, jeśli takowy się przytrafi, choć z mojego 10 letniego doświadczenia mogę powiedzieć, że są to produkty naprawdę mało awaryjne. Ja ze swoimi nie miałam żadnych problemów. Zdarzyła się raz sytuacja z Macbookiem Pro mojego partnera, który złożony na zamówienie z podwyższonymi parametrami przegrzewał się w trakcie pracy. Jeden telefon na Infolinię Supportu i problem dzięki magicznym kodom podanym przez uprzejmego pana po drugiej stronie telefonu zniknął bezpowrotnie.

89 wyświetleń4 komentarze

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

4 Comments


Lili Ess
Lili Ess
Jan 18, 2020

Zuza jestem pewna że, ten spełni twoje oczekiwania. Jest idealny, bardo lekki i bardzo poręczny

Like

Unknown member
Jan 17, 2020

Właśnie myślę o zakupie nowego laptopa, ma być lekki i cienki. Widziałam już tego maca, ale właśnie jakoś nie jestem przyzwyczajona do Apple, nie wiem czy się zdecyduję.

Like

Lili Ess
Lili Ess
Jan 16, 2020

Marta może powinnaś kiedyś spróbować :) .. to naprawdę ułatwia życie zwłaszcza kiedy udzielasz się w internecie

Like

Unknown member
Jan 16, 2020

Ja nie mam doświadczenia z produktami Appla, ale osoby, które ich używają chwalą sobie, więc coś musi w tym być

Like
bottom of page