top of page

Na co pomaga olej żywokostowy z gojnikiem ?

Zaktualizowano: 19 sie 2023


Olejek żywokostowy
Olejek z żywokostuOlej żywokostowy z gojnikiem znany jest ze swoich właściwości leczniczych, przyspiesza gojenie ran, dodaje energii, zapobiega zmęczeniu, pobudza krążenie, wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, ściągające i zmniejszające.


Olej żywokostowy jest to specyfik wytwarzany z popularnej rośliny, która rośnie w naturalnych warunkach na łąkach, polach, nieużytkach, a także coraz częściej w parkach miejskich.

Roślina żywokost lekarski
Kwitnący żywokost lekarski


Żywokost to roślina, o której właściwościach rozpisywali się już starożytni greccy medycy, lecznicze działanie przypisywane jest głównie korzeniowi żywokostu, bo to właśnie z tej części rośliny produkowane są różnego rodzaju maści i nalewki do smarowania.

UWAGA nie należy zażywać produktów wytworzonych z korzenia żywokostu doustnie.
Czy olej żywokostowy można stosować na twarz ?

Olej z żywokostu jest także bazowym produktem, używanym w kosmetyce, jest to bowiem substancja silnie przyspieszająca regenerację komórek i działająca przeciwzapalnie.


Olej żywokostowy jest składnikiem kosmetyków, które można stosować na twarz oraz skórę całego ciała, ponieważ produkty te mają silne działanie ujędrniające.

Bardzo często występuje w składach rożnego rodzaju balsamów, kremów, czy serum. Udowodniono także silne działanie pobudzająco rozgrzewające, które sprawdza się w niwelowaniu cellulitu.


Olej żywokostowy jest częstym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy, ponieważ pobudza mikrocyrkulacjię skóry, dzięki czemu cera staje się bardziej promienna, nawilżona, napięta, a efekty starzenia znacznie zredukowane.Jak stosować żywokost na stawy ?


Żywokost pomaga przy deformacji stawów i wystających kostkach na rękach i stopach. Liście rośliny żywokostu często są leczniczo stosowane jako dodatek do kąpieli w chorobach reumatycznych, dnie moczanowej, bólach kostnych, uszkodzeniach dysku międzykręgowego oraz żylakach i złamaniach kości.

Jak stosować olejek żywokostowy na kręgosłup ?Olej żywokostowy z gojnikiem można stosować dwa, trzy razy dziennie na obolałe, opuchnięte miejsca, również na kręgosłupie wmasowując dwa trzy razy dziennie niewielką ilość olejku. Wystarczy wmasować, delikatnie wklepać i pozostawić preparat do całkowitego wchłonięcia.


Lecznicze działanie żywokostu
Lecznicze działanie żywokostuCzy Żywokost jest dobry ma żylaki ?

Żywokost wykazuje silne właściwości ściągające, więc może być pomocniczo stosowany w kuracjach na żylaki, zarówno nóg jak i odbytu, czyraki i inne owrzodzenia.


Nogi bez żylaków
Żywokost na żylaki


Wraz z rozwojem nauk medycznych odkryto, że żywokost, zwłaszcza stosowany w nadmiarze i niewłaściwie może być dla zdrowia szkodliwy.

Zawarte w nim alkaloidy pirolizydynowe charakteryzują się dosyć wysoką toksycznością, a przewlekłe ich stosowanie mogłoby doprowadzić do zatrucia organizmu, a nawet uszkodzenia wątroby, zaburzeń układu nerwowego, a także chorób nowotworowych. Dlatego tak ważnym jest stosowanie się do zaleceń producenta wypisanych na preparatach.89 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page