top of page

TOP 6 najciekawszych miejsc w Nessebyrze

Zaktualizowano: 13 lis 2022


Nessebar Old Town


Nessebar piękne romantyczne miasto z 3.000 letnią historią w tle. Miejsce które koniecznie należy odwiedzić. Tygiel kulturowy, w którym mieszają się wpływy trackie, tureckie, rzymskie, słowiańskie, rosyjskie, bizantyjskie, weneckie i wiele innych.

Stare Miasto Nessebar - Bułgaria

Bułgaria jako państwo jest mocno zróżnicowana pod względem rozwoju, w większości położonych w górach, nieco dalej od brzegu Morza Czarnego wioskach, zastaniesz krajobraz jak rodem z wczesnego PRL-U, ale już czarnomorskie kurorty i większe rozwinięte miasta nie odbiegają tak bardzo od europejskich standardów.


Stare Miasto Nessebar - Bułgaria

Pisałam już o Burgas, a dziś przedstawiam Nessebar czy Nessebyr (bo obie formy funkcjonują w nazewnictwie i są poprawne), który totalnie mnie zauroczył.

Z pełną odpowiedzialnością mogę tu stwierdzić, że jak dla mnie, to najpiękniejsze i najciekawsze bułgarskie miasteczko, które totalnie skradło moje serce.


Niestety nie zdołałam nasycić swojego głodu zwiedzania i dotknąć wszystkich pięknych rzeczy, bo mocno ograniczał mnie czas, ale wiem, że kiedyś tam wrócę i z radością odkryję każdy najmniejszy zakamarek, tych wąskich kamiennych uliczek.