top of page

Olympus PEN E-PL9 kompaktowy bezlusterkowiec

Zaktualizowano: 31 gru 2021


Jaki aparat wybrać ? Co to jest bezlusterkowiec ? Czy obiektyw kitowy faktycznie jest do kitu ? Czy warto inwestować w różne obiektywy ? Czy kupując drogi obiektyw dostajesz w pakiecie gwarancję pięknych zdjęć ?

Jeśli tak jak ja, amatorsko zajmujesz się fotografowaniem, rozglądasz się za nowym aparatem, a nie jesteś ekspertem w tej dziedzinie, to najprawdopodobniej znajdziesz tu odpowiedzi na nurtujące cię pytania. I wcale nie mam na myśli, tych wszyskich trudnych pojęć z dziedziny fotografii, owszem to też jest bardzo ważne, ale w tym  temacie odsyłam cię do ekspertów, bez trudu znajdziesz w internecie profesjonalne kursy fotografii, choćby u Dominiki z Kobiecej Foto Szkoły.  
Piszesz bloga, prowadzisz konto na instagramie, podróżujesz i kolekcjonujesz miejsca złapane w kadrach, lubisz uwieczniać rodzinne chwile, chcesz fotografować codzienność, a kamerka w telefonie już nie spełnia wszystkich oczekiwań, rozważasz zakup nowego aparatu, jeśli tak, to zapraszam do zapoznania się z moją opinią, opartą na własnych doświadczeniach w tym temacie.


Fotografię lubiłam od zawsze i odkąd pamietam miałam w zanadrzu jakiś aparat, czy to analogowy Kodak, czy poręczny kompakt czy bezlusterkowca, czy choćby iPhona.

Od kiedy zaczęłam używać pierwszego iPhona 4S ponad dekadę temu, moja galeria zdjęć rozrastała się z dnia na dzień, aż to dziś, gdzie w kolekcji mam ponad 50 tysięcy fotek w telefonie. Nadal to robię, codziennie coś fotografuje telefonem, nagrywam filmiki obecnie na iPhone 11PRO i szczerze przyznam, że jakość zdjęć i nagrań jest naprawdę rewelacyjna, w niektórych przypadkach nawet lepsza niż na starszych lustrzankach, ale do brzegu, ten post nie jest o fotografii telefonem, ale o tytułowym aparacie.

Dlaczego wybrałam Olympus PEN E-PL9 ?

Jeżeli tak jak ja, jesteś kobietą i lubisz ładne gadżety, to ten argument może Cię przekonać - Bo jest śliczny, czyż nie ?  Stylowy, elegancki zaprojektowany z dbałością o szczegóły, by  spełniać swoje funkcje i jednocześnie być stylowym dodatkiem do swojej właścicielki.