top of page

Radisson Blue Hotel Kaliningrad

Zaktualizowano: 31 gru 2021Kaliningrad dla Europejczyków jest swego rodzaju przedsionkiem do Rosji, dla Rosjan przedsionkiem do Europy .. a sam w sobie jest tętniącym życiem miastem nadbałtyckim z ciekawą historią, położonym na styku dwóch kultur 

Od lipca 2019 roku do Obwodu Kaliningradzkiego została znacznie uproszczona procedura wizowa dla Polaków. Polega obecnie na wypełnieniu specjalnego formularza na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji i załączeniu kopi zdjęcia, po dwóch do czterech dni roboczych e-wiza zostaje odesłana na wskazany w formularzu adres e-mail. Dokument przychodzi w formacie pliku PDF , należy go wydrukować i okazać na przejściu granicznym wraz z paszportem.

Procedura jest zwolniona z opłat, a e-visa uprawnia jedynie do poruszania się w okręgu kaliningradzkim, nie można na takiej wizie wjechać dalej na terytorium Rosji.

Identyczne procedury obowiązują Polaków chcących odwiedzić Sankt Petersburg.

Przed ubieganiem się o wizę warto mieć już rezerwację noclegu, gdyż w formularzu wizowym należy wskazać adres i przewidywany czas swojego pobytu.  

RADISSON BLUE HOTEL KALININGRAD

Raddison Blue Hotel Kaliningrad to w mojej ocenie, jedna z lepszych miejscówek w mieście, przede wszystkim ze względu na swoje położenie i dostępność wszystkich atrakcji turystycznych.

Hotel zlokalizowany w samym sercu miasta przy największym i najsłynniejszym jednocześnie „Placu Pabiedy” w bliskim sąsiedztwie największej w regionie Prawosławnej Katedry Chrystusa Zbawiciela, ratusza, który jest oficjalną siedzibą władz Obwodu Kaliningradzkiego i jednego z większych centrów handlowych „Galerii Europa”, oraz głównej ulicy Prospekt Lenina, która zaprowadzi Was do niemalże wszystkich atrakcji w mieście.


Eleganckie, przestronne, lśniące blaskiem białego marmuru wnętrza w recepcji i lobby, wspomniana wyżej idealna lokalizacja i miła uczynna obsługa, komunikująca się z gośćmi w kilku językach już od pierwszych chwil jest zapowiedzią udanego pobytu.Miłym akcentem są również ustawione w korytarzach na piętrach fotele masujące, z których każdy gość może skorzystać bez dodatkowych opłat.Pokoje przestronne, jasne, komfortowe, czyste, standardowo urządzone. Łóżko King Size z naprawdę wygodnym materacem, dwie małe szafki nocne, fotel, stolik, biurko, krzesło, TV oraz pojemna szafa w przedpokoju. Jednym słowem wszystko to czego należy oczekiwać od hotelu o tym standardzie tam znajdziecie. Darmowe wifi działa sprawnie.Na wyposażeniu pokoju ekspres do kawy na kapsułki, zestaw do parzenia herbaty, mini lodówka, minibar, codziennie uzupełniana butelkowana woda mineralna.Dodatkowym atutem naszego pokoju na 6 piętrze był naprawdę miły widoczek na największą atrakcję turystyczną w mieście.Takim widokiem przyjemnie cieszyć oczy zarówno w dzień jak i w nocy. Hotel prócz fajnych pokoi zaskoczył nas również pysznym śniadaniem, korzystając z opcji zdecydowaliśmy się na śniadanie w pokoju, które zamówić można poprzez dostępne w pokoju menu śniadaniowe.
Łazienka czysta i przestronna, wyposażona standardowo w kabinę prysznicową, umywalkę oraz opcjonalnie dodatkowo w wannę. Na wyposażeniu łazienki codziennie uzupełniane zestawy kosmetyków, kapcie kąpielowe, szlafroki i ręczniki (hotel stara się być przyjazny środowisku i decyzję o częstotliwości wymiany ręczników pozostawia swoim gościom - ja osobiście nigdy nie rzucam ręczników na podłogę po jednym użyciu i Was też szczerze zachecam do malych proeko gestów)

Jak już wcześniej wspomniałam wiele istotnych dla każdego podróżnika punktów atrakcyjnych turystycznie znajduje się w okolicy tego hotelu. W zasięgu krótkiego pieszego spaceru znajdziecie Pomnik Matki Rosji, Dworzec Kolejowy, Dom Kultury, Pomnik Lenina, Dom Sowietów oraz stare zabytkowe miasto przy ujściu rzeki Pregoły, a w nim kilka zachowanych odrestaurowanych pamiątek architektonicznych z czasów kiedy miasto należało do Prus - Wioska Rybacka, Katedra Świetego Wojciecha, Latarnia Morska, a kolejnych kilka kroków dalej znajduje się Muzeum Światowego Oceanu.

WIRTUALNY SPACER PO KALININGRADZIE
69 wyświetleń3 komentarze

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

3 Comments


Unknown member
Jan 27, 2020

Muszę w końcu i w tą stronę skierować swoje plany podróżnicze...

Like

Lili Ess
Lili Ess
Jan 27, 2020

Polecam polecam .. Rosja jest naprawdę ciekawa. Nasz pokój w terminie wzmożonego ruchu turystycznego (to był długi listopadowy weekend) za trzy noce z wliczonym śniadaniem kosztował 999 PLN za dwie osoby oczywiście

Like

Unknown member
Jan 27, 2020

Kiedyś odwiedzę tą mini Rosję :)


Hotel wygląda zacnie, ile kosztuje nocleg?

Cieszy mnie ze nie wszyscy widzą Obwód Kaliningradzki jedynie jako miejsce stacjonowania armii :)

Like
bottom of page