top of page

Radisson Blue Hotel Kaliningrad

Zaktualizowano: 31 gru 2021Kaliningrad dla Europejczyków jest swego rodzaju przedsionkiem do Rosji, dla Rosjan przedsionkiem do Europy .. a sam w sobie jest tętniącym życiem miastem nadbałtyckim z ciekawą historią, położonym na styku dwóch kultur 

Od lipca 2019 roku do Obwodu Kaliningradzkiego została znacznie uproszczona procedura wizowa dla Polaków. Polega obecnie na wypełnieniu specjalnego formularza na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji i załączeniu kopi zdjęcia, po dwóch do czterech dni roboczych e-wiza zostaje odesłana na wskazany w formularzu adres e-mail. Dokument przychodzi w formacie pliku PDF , należy go wydrukować i okazać na przejściu granicznym wraz z paszportem.

Procedura jest zwolniona z opłat, a e-visa uprawnia jedynie do poruszania się w okręgu kaliningradzkim, nie można na takiej wizie wjechać dalej na terytorium Rosji.

Identyczne procedury obowiązują Polaków chcących odwiedzić Sankt Petersburg.

Przed ubieganiem się o wizę warto mieć już rezerwację noclegu, gdyż w formularzu wizowym należy wskazać adres i przewidywany czas swojego pobytu.  

RADISSON BLUE HOTEL KALININGRAD

Raddison Blue Hotel Kaliningrad to w mojej ocenie, jedna z lepszych miejscówek w mieście, przede wszystkim ze względu na swoje położenie i dostępność wszystkich atrakcji turystycznych.

Hotel zlokalizowany w samym sercu miasta przy największym i najsłynniejszym jednocześnie „Placu Pabiedy” w bliskim sąsiedztwie największej w regionie Prawosławnej Katedry Chrystusa Zbawiciela, ratusza, który jest oficjalną siedzibą władz Obwodu Kaliningradzkiego i jednego z większych centrów handlowych „Galerii Europa”, oraz głównej ulicy Prospekt Lenina, która zaprowadzi Was do niemalże wszystkich atrakcji w mieście.