top of page

Tatry - 10 miejsc które warto zobaczyć w Zakopanem

Zaktualizowano: 1 sty 2022


... Wobec potęgi gór prościej odkrywa się siebie, a przynajmniej to, że większość granic i lęków to tylko ułomność naszego umysłu, poza którą zaczyna się wolność

Zakopane jedno z tych miejsc, do których wracamy regularnie. Co ma do zaoferowania zimowa stolica Polski zimą to wiadomo, raj dla miłośników białego szaleństwa, ale latem jest równie piękna. Skąpana w promieniach słońca zachwyca krajobrazem, na który można gapić się bez końca.

Ci, którym nie wystarczy samo gapienie się ruszają na szlaki odkrywać i czuć całym sobą Tatry. Wędrówki po szlakach pełnych zapierających dech w piersi widoków, szczytów, darni, wodospadów i jaskiń to forma relaksu, która wciąga jak najsilniejszy narkotyk.

Tatry to magia, wielu tatromaniaków zaraziło się miłością do tego miejsca będąc tu na wycieczce szkolnej i ta miłość trwa od dzieciństwa i przekazywana jest z pokolenia na pokolenie.

Specyficzny górski klimat w połączeniu z atmosferą Podhala sprawia, że ludzie są szczęśliwi już na samą myśl o wypadzie w góry.


Widok spokojnie ”Śpiącego Rycerza„ jest dla Zakopanego tym, czym wieża Eiffla dla Paryża.


Moje "Top Ten" na weekend w Zakopanem 


1. Giewont 1894 m.n.p.m - masyw Giewontu góruje nad Zakopanem, sam szczyt Giewontu znajduje się w północnej części grani Kopy Kondrackiej i jest uważany za najwyższy szczy masywu po stronie polskiej, jednak to nie jest do końca prawdą, wyższa jest Twarda Kopa 2026 m.n.p.m położona w okolicy Czerwonych Wierchów, choć pomijana przez wielu ze względu na zdecydowanie mniejszą popularność.