top of page

Wszystko o systemach ogrzewania nadmuchowego opartych na pompie ciepła.

Zaktualizowano: 9 lut 2022
Budujesz dom, rozwijasz firmę, chcesz żyć ekologicznie, poszukujesz dobrych i komfortowych rozwiązań ?
To masz szczęście, znalazłeś się we właściwym miejscu.

A może masz dość tradycyjnego ogrzewania i szukasz nowoczesnych rozwiązań ?

Dobrze trafiłeś, tutaj znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania. My już przerobiłyśmy to doświadczenie, znaleźliśmy najlepsze z możliwych dostępnych na rynku rozwiązania i teraz chętnie się podzielimy tą wiedzą z wszystkimi, którzy potrzebują wsparcia w temacie.
Co to jest system ogrzewanie nadmuchowego


System ogrzewania nadmuchowego w ekologiczny, przyjazny użytkowinikowi i środowisku sposób dostarczy ciepło do wszystkich pomieszczeń w twoim domu lub firmie. Ciepłe powietrze trafi tam gdzie trzeba za pośrednictwem specjalnie przygotowanych wcześniej kanałów nawiewnych. Ty decydujesz o tym, kiedy i gdzie ciepło ma zostać dostarczone, jak nie trudno się domyśleć taka forma zarządzania ciepłem sprzyja tworzeniu oszczędności energii.
Z przeprowadzonych w zrealizowanych inwestycjach obserwacji wynika, że w porównaniu do tradycyjnych wodnych systemów ogrzewania, taka oszczędność energii plasuje się na poziomie 30%. Można oczywiście zwiększyć oszczędności energii decydując się na system hybrydowy w technologii dwu-paliwowej Hybrid Heat.Czy system ogrzewania nadmuchowego może współpracować z już zainstalowanym kominkiem ?

Tak. Korzystając z takiego systemu, możesz wykorzystać ciepło z kominka i rozprowadzić go po całym domu.
Czy muszę mieć specjalne grzejniki ?

Nie. Zamiast instalacji rozprowadzającej wodę rurami do tradycyjnych kaloryferów, które jak wszyscy wiemy nagrzewają się dość długo, kiedy zostaną całkowicie wystudzone, system ogrzewania nadmuchowego prowadzi ogrzane powietrze specjalnymi cichymi kanałami i dosłownie wydmuchuje ciepło do wszystkich pomieszczeń, w których są zainstalowane estetyczne kratki nawiewne. Taka forma rozprowadzania ciepła z podłogi lub sufitu daje ci nieograniczone możliwości aranżacji swoich wnętrz, ponieważ nie masz nieustawnych ścian zajętych przez tradycyjny kaloryfer. Ponadto możesz podzielić dom na strefy i ustawiać w każdej strefie inną optymalną temperaturę.

.


System ogrzewania nadmuchowego z pompą ciepłaCzy system ogrzewania nadmuchowego wpływa na zdrowie ?

Tak. Jak najbardziej ma pozytywny wpływ na zdrowie użytkowników, a to za sprawą filtrowania, nawilżania i chłodzenia powietrza, którym sam sterujesz w zależności od własnych potrzeb czy okoliczności. Ogrzewanie nadmuchowe daje pełną kontrolę nad komfortem i temperaturą powietrza we wszystkich pomieszczeniach, ponadto daje gwarancję świeżego, czystego powietrza pozbawionego kurzu, roztoczy, niebezpiecznych bakterii i grzybów które mogą utrzymywać się w niefiltrowanym powietrzu.Czy system wymaga skomplikowanej obsługi ?

System ogrzewania nadmuchowego to jeden z najmniej awaryjnych praktycznie bezobsługowych systemów grzewczych. Możesz zapomnieć o pilnowaniu pieca, sprawdzaniu stanów zbiorników na paliwa opałowe i tym podobnych sytuacjach. Dla własnej wygody i komfortu możesz jedynie nauczyć się prostej obsługi dedykowanego panelu dotykowego lub aplikacji zainstalowanej na twoim komputerze, tablecie lub smartfonie. Dzięku takiemu rozwiązaniu możesz sterować ogrzewaniem swojego domu z każdego miejsca w świecie, bez różnicy na jakim w danej chwili jesteś kontynencie. Ta opcja świetnie sprawdza się, gdy często wyjeżdzasz, możesz na czas nieobecności w domu zmniejszyć temperaturę powietrza i podnieść na chwilę przed powrotem.

Jak działa ogrzewanie nadmuchowe ?

Zasada działania systemu ogrzewania nadmuchowego jest bardzo prosta. Specjalnie skonstruowana nagrzewnica ogrzewa pobrane powietrze, które po ogrzaniu za sprawą wmontowanego wentylatora zostaje rozprowadzone systemem kanałów po całym domu. Ta sama pompa ciepła, może także służyć do podgrzewania wody w systemie ogrzewania podłogowego i do użytku domowego.Dla optymalnego komfortu warto zainstalować kompletny sytem rozbudowany o dodatkowe urządzenia :

  • nawilżacz powietrza - który zapewni odpowiednią wilgotność

  • filtr jonizacyjny i lampy UV - które czynią powietrze idealnie czystym

  • klimatyzator - który w okresie letnim schłodzi powietrze i uchroni użytkowników przed męczącymi upałami.


Tradycyjny system grzewczy nawet taki najlepszy zapewnia jedynie ciepło w pomieszczeniach, ale nie ochroni przed nadmiernie suchym powietrzem w sezonie grzewczym, nie zadba o bezpieczeństwo higieniczne, nie zabije grzybów ani bakterii i nie zapewni przyjemnego chłodu w sezonie letnim.


Godna polecenia firma, która kompleksowo instaluje systemy ogrzewania oparte na pompie ciepła, na dobrych, sprawdzonych urządzeniach, na terenie całego kraju i zawsze obejmuje swoje instalacje serwisem gwarancyjnym to Solo24.pl - POLECAMY


275 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page