top of page

Z wizytą u sąsiadów - Bajkowy zamek Frydlant

Zaktualizowano: 15 gru 2021Czesi mają bardzo bogate dziedzictwo kulturowe, jeśli chodzi o zabytki typu zamki i pałace to możemy im tylko pozazdrościć. Tyle przepięknych zamków skupionych w niewielkich odległościach jeden od drugiego stanowi dla miłośników historii idealną wakacyjna trasę wypadową.

Na zamek Frydlant natknęliśmy się całkiem przypadkiem w drodze do Liberca.

Gdzieś tam z okna samochodu, na wzgórzu ukryty wśród soczystej zieleni wyłonił się zarys tej cudnej budowli, nie mogliśmy oprzeć się urokowi tego zamczyska, decyzję o zboczeniu z trasy aby go zobaczyć podjęliśmy niemal natychmiast.

Wejścia na zamek odbywają się grupowo w określonych godzinach i tylko z przewodnikiem, czeskim lub polskim. Zwiedzanie całego obiektu trwa około 2,5 h.

Bogactwo zabytkowych przedmiotów zgromadzone w komnatach wręcz oszałamia.

Trasa zwiedzania jest dość trudna jest wiele schodów, brukowanych przejść dlatego nie polecam wybierania się na zwiedzanie w szpilkach, bo widziałam tam kilka amatorek wysokich obcasów, które męczyły się strasznie pokonując nierówności na kamiennych schodach.

Zamek jest pięknie usytuowany na wzgórzu, z którego rozciąga się piękny widok na malowniczą panoramę miasteczka Frydlant położonego u podnóży zamku.

Maleńkim minusem jest to, że na najbliższym terenie przyległym do zamku nie ma dobrze zorganizowanej bazy gastronomicznej. Jeśli więc planujecie zjeść obiad w tej bajkowej scenerii to niestety pozostaniecie głodni. Na terenie zamku nie ma żadnej restauracji.

Niemniej jednak naprawdę warto odwiedzić to magiczne miejsce, obiad można zjeść po zwiedzaniu zamku w miasteczku.


127 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page