top of page

Checking in Koruna Hotel *** - weekend w Opawie

Zaktualizowano: 31 gru 2021


Hotel Koruna
Podróżując po Europie przy rezerwacji noclegów zwykle korzystamy z serwisu www.booking.com wyszukując idealnych miejsc na nocleg w danym mieście. Czasem kryterium wyboru jest promocyjna cena, a czasem lokalizacja, to zależy od tego gdzie jedziemy i jaki mamy plan na zwiedzanie.

Jeśli hotel ma służyć głównie jako baza wypadowa na wycieczki w mniej lub bardziej odległe miejsca to nie przeszkadza nam że jest położony na obrzeżach miasta, jeśli natomiast nastawiamy się na piesze zwiedzanie zakamarków miasta, wtedy szukamy miejsca położonego najbliżej centrum.

Takim kluczem wylądowaliśmy w tym hotelu.
Hotel Koruna *** położony jest w samym sercu Opavy, dosłownie klika kroków od zabytkowego centrum, miejskiego ratusza, na tyłach Teatru Śląskiego i tuż obok Gotyckiego Kościoła Wniebowzięcia Maryi Panny.

W sąsiedztwie hotelu jest również Casino Kartač - które jest centrum nocnych rozrywek.

Ten hotel lata świetności dawno już ma za sobą, bryła budynku jest swoistym pomnikiem ery socjalizmu, i tak też urządzone są wnętrza hotelu. Ale jest jeden plus Hotel ma 8 pięter, wiec brak luksusów rekompensuje piękny widok z okien na panoramę miasta i zachodzące słońce.

Pokoje urządzone dość skromnie, ale w miarę czysto. Brak w pokoju sejfu i mini barku z lodówką.

Pokoje nie są klimatyzowane (w ciepłą noc było tam duszno, pomimo otwartych na całą szerokość drzwi balkonowych).

Na wyposażeniu pokoju jest czajnik elektryczny, dwie filiżanki oraz szklanki do drinków, wentylator, w łazience zestaw ho