top of page

The Great Wall of China - Jak dostać się na na Wielki Mur Chiński nie korzystając z oferty biur tury

Zaktualizowano: 1 sty 2022


The Great Wall of China - station Mutianyu
The Great Wall of China

Wielki Mur Chiński jaki jest każdy wie, nie będę tu powtarzać się z historią powstania budowli żywcem skopiowaną z Wikipedii. Skupię się raczej na technicznych informacjach o wyprawie w to niesamowite miejsce, bo jeśli ktoś z Was planuje taki wyjazd to na pewno bardziej niż informacji z której ta budowla jest epoki, potrzebuje wiedzieć jak tam się najprościej dostać.


A wiec jedziemy ... Jak już wspomniałam w recenzji hotelu, o czym możecie przeczytać <tutaj> do Chin wybraliśmy się na własną rękę bez wsparcia biura podróży, ale co ważne z ubezpieczeniem turystycznym (warto sobie wykupić pakiet podróżny choćby w PZU koszt w granicach 130 PLN dla kilkunastodniowego pobytu).

Bilet lotniczy najprościej zakupić bezpośrednio na stronie linii lotniczych, czasem warto skorzystać z dedykowanych aplikacji np. Hopper lub Expedia, które wyszukują, najtańszych połączeń z dogodnym czasem przesiadki, a jeśli nie lubicie przesiadek lub jesteście ograniczeni czasem to świetne połączenie bezpośrednie z Warszawy do Pekinu operuje LOT komfortowym Dreamlinerem. Koszt biletu w obie strony to obecnie (uwaga trwa promocja na kierunki azjatyckie) około 1900 PLN. Nocleg w Pekinie znaleźliśmy na niezawodnym serwisie booking.com . Koszt noclegu dla dwóch osób za 7 dni pobytu z wliczonym w cenę śniadaniem wyniósł około 1800 PLN, a to wszystko załatwiliśmy wygodnie w domowym zaciszu klikając na laptopie. Prawda że proste ?


Pekin Plac Tiananmen spowity gęstym smogiem