Hotel Cinnamon Dhonveli Maldives ****

Zaktualizowano: 9 lip 2021


Cinnamon Dhonveli Maldives


Malediwy to wyspiarskie państwo malowniczo rozrzucone na Oceanie Indyjskim, które kusi ofertą turystyczną coraz większe rzesze turystów. Nasza wyprawa na rajskie wyspy trwała 16 dni i był to czas, który zawsze będę szczególnie ciepło wspominać.


Hotel Cinnamon Dhonveli Maldives ****

Hotel Cinnamon zlokalizowany jest na pólnocnym atolu Male North Harbour, Boduthakurufaanu Magu. Hotel zajmuje całą niewielką wysepkę. Z jednej strony otoczony laguną z piekną plażą i białym piaskiem, a z drugiej strony otwartym oceanem.


Cinnamon Dhonveli Maldives

Cała wyspa ma około 600 metrów długości i 100 szerokości, z lotu ptaka wygląda to naprawdę malowniczo, a z perspektywy Robinsona Crusoe równie interesująco.

Cinnamon Dhonveli Maldives

Na Malediwy polecieliśmy rejsowym lotem liniami Emirates. Lot z Warszawy z przesiadką w Dubaju i z Dubaju do Male. Oba loty szerokopokładowym Airbusem 787. Ceny biletów oscylują w granicach 3 tys, na promocjach zdarzają się nieco taniej, polecałabym zmyślną aplikację Hooper, która śledzi dla nas ceny i powiadamia o najlepszym momencie do zrobienia rezerwacji biletu w optymalnej cenie.

Rezerwacje hotelu my wykupiliśmy w biurze podróży, ale w podobnej lub nawet niższej cenie można zrobić bezpośrednio na stronie hotelu lub przez booking.com

No więc, wracamy do tematu przybycia na wyspę. Po 9 godzinnym locie z przesiadką, wylądowaliśmy na lotnisku w Male. Niewielkie lotnisko bardzo ciekawie zlokalizowane, zaraz po wyjściu z terminala zetknęliśmy się lazurowym oceanem.


Maldives

Samo lotnisko zajmuje jedną niewielką wyspę w bliskim sąsiedztwie stolicy. Z lotniska na docelową wyspę zabrała nas motorowa łódka. Na bardziej oddalone wyspy turystów zabierają lądujące na wodzie samoloty.


Marina Male

Cinnamon Dhonveli Maldives

Taksówka powietrzna

Infrastruktura hotelowa


Cinnamon Dhonveli Maldives

Hotel oferuje trzy rodzaje pokoi, w zależności od preferencji mamy więc do wyboru:

  • garden bungalow ( domek w ogrodzie)

  • beach bungalow (domek na plaży)

  • water villas ( domeknawodzie)


Cinnamon Dhonveli Maldives - water bungalow

Cinnamon Dhonveli Maldives - water villas

Na wyposażeniu każdego pokoju TV, czajnik, router wifi, leżaki, kapoki, parasolki, w opcji all inclusive z niewielkim napiwkiem dla obsługi hektolitry butelkowanej wody codziennie. Umeblowanie pokoi typowo wyspiarskie. Skromnie ale przyjemnie.


Cinnamon Dhonveli Maldives

Niesamowite otwarte łazienki, a właściwie aneksy łazienkowe z prysznicem pod gołym błękitnym niebem. Taka kąpiel zarówno o poranku jak i pod rozgwieżdżonym niebem jest bardzo miłym przeżyciem.


Cinnamon Dhonveli Maldives


Cinnamon Dhonveli Maldives

Każdy domek na plaży ma własny taras z wygodnymi profilowanymi leżakami i hamakiem zawieszonym na palmach.


Cinnamon Dhonveli Maldives

Cinnamon Dhonveli Maldives