top of page

Pekin Cesarskim Szlakiem - Temple of Heaven  Świątynia Niebios

Zaktualizowano: 1 sty 2022


Temple of Heaven
Temple of Heaven - Świątynia Niebios

Kolejna atrakcja na liście "absolutely must see being in Beijing" antyczna Świątynia Niebios, która o każdej porze roku, tak jak Zakazane Miasto i Pałac Letni przyciąga całe rzesze turystów.

Podobnie jak dwie poprzednie atrakcje rownież Świątynia została w 1998 roku wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Świątynia znajduje się w ogromnym przepięknym parku, dlatego na zwiedzanie jej należy zarezerwować sobie sobie conajmniej 3-4 godziny a wyznawcy filozofii "slow life" i "slow travel" spokojnie mogą spędzić tam cały dzień i napewno będzie ciekawie.


Temple of Heaven
Temple of Heaven

Miejsce kultu religijnego i jednocześnie piękna sceneria na długi relaksujący spacer. Całe rzesze mieszkańców Pekinu odwiedzają je codziennie szujkajac tam ciszy i wytchnienia od tętniącego życiem miasta. Można spotkać tam grupy ludzi ćwiczących na trawie jogę lub tai-chi, grających w szachy lub inne gry planszowe i śpiewających chórem komunistyczne piosenki.

Niebiańska Świątynia była kolejnym punktem naszego "city tour" z Peterem.

To on właśnie opowiedział nam wiele ciekawostek o tym niesamowitym miejscu.


Temple of Heaven


Temple of Heaven


Temple of Heaven


Temple of Heaven

Temple of Heaven

Temple of Heaven


Temple of Heaven

Obszar całego kompleksu ma podobno 273 hektary, więc na zwiedzanie warto ubrać wygodne buty, bo naprawdę jest tam gdzie pochodzić.

Wchodząc na teren parku warto zakupić sobie mapę obiektu i podążać wytyczonym szlakiem.

W szybkim skrócie idąc zgodnie z mapa kolejno zwiedzamy:

  • Świątynia Niebios budynek główny

  • Cesarskie Sklepienie Nieba nieco mniejszy podobny do pierwszego budynek, w jego wnętrzu znajduje się figura smoka symbolizująca Cesarzy Chin

  • Ściana Szeptów to ciekawa półokrągła ściana przy której jeśli staniecie w odpowiednim miejscu i wypowiecie coś szeptem będzie to słyszalne dla wszystkich stojących przy tej ścianie

  • Kamień Trzech Ech jeśli ustawicie się w odpowiednim miejscu i kalśniecie w dłonie odpowie wam potrójnym echem

  • Okrągły Ołtarz który uznawany był za Centrum Ziemi oraz środek Cesarstwa Chin,


Temple of Heaven


Temple of Heaven

Temple of Heaven
Temple of Heaven

Świątynia Niebios jest uważana za szczytowe osiągniecie tradycyjnej chińskiej architektury, budynek ma bardzo charakterystyczny geometryczny kształt zgodnie z ówczesnym przekonaniem że niebo jest okrągłe a ziemia kwadratowa. Podobno do budowy obiektu nie użyto nawet jednego gwoździa. Kompleks udostępnianiu jest dla zwiedzających w godzinach 8.00 - 18.00 codziennie. Ceny biletów od 10 do 35 yuanow. Jeśli jesteście tam pierwszy raz i chcecie zobaczyć wszystko to polecam wykupić ten najdroższy bilet wstępu jednorazowo do wszyskich obiektów, ponieważ teren Świątyni podzielony jest na sektory i w każdym znajdują się bramki.


211 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page