top of page

Bird Park Kuala Lumpur

Zaktualizowano: 9 lip 2021


Bird Park KL


Bird Park lub jeśli ktoś woli w wolnym tłumaczeniu Park Ptaków - to wielka zielona ptasia oaza w centrum tętniącej życiem stolicy Malezji - magicznego miasta Kuala Lumpur.

Samo miasto jest przepięknie zielone, będę o tym wspominać pewnie jeszcze wiele razy w kolejnych wpisach, a to dla tego, że urzekły mnie te skrawki tropikalnego deszczowego lasu przemycone do modernistycznej przestrzeni architektonicznej.

Bird Park KL


Bird Park KL

Wracając do samego parku jest to miejsce o tyle piękne co specyficzne, że warto poświęcić czas, aby tam się wybrać. Do parku można dojechać z każdego niemal miejsca w mieście kolejką, TAXI lub Uberem.

Cena biletu wstępu do parku dla osoby dorosłej to 50 MYR.

Bird Park KLCC to podobno jeden z największych światowych parków ornitologicznych, gdzie UWAGA ptaki nie żyją w zamkniętych klatkach, a swobodnie poruszają się po swoich sektorach.

Jedynie gatunki niebezpiecznych drapieżników są wyizolowane od reszty ptactwa i odwiedzających.


Bird Park KL

Bird Park KL

Park rozciąga się na 20 hektarach ogrodów przypominających las deszczowy, z wkomponowanymi w całość jeziorkami, małymi wodospadami i oczkami wodnymi.


Bird Park KL

Park funkcjonuje w takiej formie od 1991 roku, zamieszkuje w nim ponad 3000 ptaków z 200 różnych specyficznych zakątków świata od maleńkich koliberków przez papugi, kolorowe pawie, różowe flamingi, tukany po wielkie australijskie strusie.


Bird Park KL


Bird Park KL

Jak już wcześniej wspomniałam Bird Park podzielony jest na sektory, przy wejściu do parku warto wziąć darmową mapkę z rozkładem tras, łatwiej wtedy poruszać się po terenie, tak aby nie przeoczyć żadnego istotnego do zobaczenia gatunku.


Bird Park KL

Na terenie parku funkcjonuje mała kafejka, kilka sklepików z pamiątkami i większa restauracja, można tam w towarzystwie ptactwa orzeźwić się zimnym napojem lub wodą prosto z kokosa, czy podzielić się obiadem z ciekawskim łakomym ptakiem, pod warunkiem, że przymkniemy oko na wszędobylskie ptasie odchody (nie wiem jak na taką sytuację zareagowałby nasz rodzimy Sanepid, tam z tym tematem raczej problemu nie mają).


Bird Park KL

Bird Park KL

Park czynny jest codziennie w godzinach od 9.00 - 18.00

Bilety bez kolejek można spokojnie nabyć w kasie. Na spacer po parku warto sobie zarezerwować conajmniej pół dnia, oprócz wolno spacerujących lub latających nad głowami ptakow, park oferuje kilka pokazów - BirdShow. Dodatkową atrakcją jest sam czas karmienia, ptaki schodzą i zlatują się w wydzielone miejsca grupowo, można wtedy z bliska zrobić piękne zdjęcia.


Bird Park KL


Bird Park KL


Bird Park KL

W okolicy parku znajduje się jeszcze jeden punkt, godny uwagi jest to Muzeum Sztuki Islamskiej, więc planując wycieczkę warto wziąć to pod uwagę i za jednym zamachem zaliczyć obie atrakcje.

125 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page