top of page

Co zobaczyć na Penang - największe atrakcje wyspy

Zaktualizowano: 1 sty 2022


Palau Pinang to niewielka wyspa w cieśninie Malakka na oceanie indyjskim, która wraz z kawałkiem stałego lądu stanowi jeden z 13 stanów Malezji.

Wyspę o powierzchni 293 kilometrów kwadratowych zamieszkuje ponad 80 tysięcy mieszkańców, w samym Georgetwon 200 tysięcy, a w całym stanie mieszka ponad półtora miliona ludzi. Penang bardzo popularny wśród turystów nazwywany Perłą Orientu kusi odwiedzających niesamowicie smakowitą kuchnią, ale uwierzcie mi, ma do zaoferowania dużo dużo więcej, aniżeli pyszne jedzenie.


Wyspa jest dość duża i mocno zurbanizowana. Głównym punktem "Must See" - który konieczne trzeba zobaczyć na wyspie jest zbudowane przez Brytyjczyków GeorgeTown - pełna kolonialnej architektury, chińskich budynków, oraz świątyń różnych wyznań, obecna stolica stanu Penang.

Wyspę łączy ze stałym lądem 13 kilometrowy most, który sam w sobie, też jest atrakcją bo zalicza się do najdłuższych mostów na świecie.


Penang nie jest typową rajską wyspą, jeśli lubisz leniuchować na plaży pod palmą to zdecydowanie lepiej wybierz się na Langkawi. W razie co, to łatwo się dostać bo pomiędzy wyspami kursują regularnie promy i wodoloty.