top of page

Weekend w Eilacie pustynia i Czerwone Morze podobnie jak w Egipcie tylko dwa razy drożej

Zaktualizowano: 1 sty 2022


Eilat
Za oknem szaleje zima, a w głowie mnożą się szalone pomysły, a może by tak uciec na chwilę o tej zimy ?? Do tego jeszcze ta świadomość, że tylko kilka godzin dzieli nas od błękitnego nieba staje się obsesją. Zaglądanie na Skyscanner to nawyk, w sumie mogę pokusić się o stwierdzenie, że to już uzależnienie .. zaglądam często, podekscytowana tym co tam zwykle można znaleść ..

Też tak macie ? Wciąga was polowanie na promocyjne bilety lotniczne ??No i buuum i mamy to - tym razem padło na Izrael. Eilat stał się naszym celem na weekend.

Czy warto wyrwać się tak daleko i tylko na weekend ? Odpowiedzi w zależności od osobistych preferencji pewnie będą różne, jedni powiedzą bez sensu lecieć na tak krótko, inni powiedzą pewnie, że warto !

Ja jestem w tej drugiej grupie .. jeśli chodzi o podróż to zawsze i wszędzie ... z reguły nie odmawiam.


Eilat Izrael

Eilat zdecydowanie nie był wymarzoną destynacją, o kierunku zadecydowała bardziej dostępność biletów i promocyjna cena w wyszukiwarce Skyscanner. Jeśli przelot wraz z hotelem zamyka się w koszcie weekendu nad polskim morzem, to grzechem jest nie skorzystać z takiej okazji. Zwłaszcza gdy leci się do miasta, które słynie z największej ilości dni słonecznych w roku podobno coś około 259, więc jest wielka szansa przy odrobinie szczęścia zastać tam słoneczko również w zimie.