top of page

Hotel Królewski - Gdańsk

Zaktualizowano: 14 gru 2021
Malowniczo położony na wyspie Ołowianka pomiędzy Motławą, a kanałem Stępka w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta i największych atrakcji Gdańska Hotel Królewski oferuje prócz przemiłej obsługi i godnego polecenia serwisu także bezpłatny parking !!


Hotel Królewski bliźniaczo podobny do Hotelu Gdańsk, o którym możecie poczytać tutaj urządzony został w zabytkowym budynku po dawnych spichlerzach.

Jego charakterystyczna fasada z małymi okienkami wciśniętymi w grube mury, mocno wyróżnia się architektoniczne na tle innych budynków, nadając temu miejscu niepowtarzalnego charakteru.

Tuż obok hotelu znajduje się Narodowe Muzeum Morskie i statek Muzeum Sołdek, a z drugiej strony Filharmonia Bałtycka i koło widokowe. 
Wybierając pokój z widokiem na rzekę dostaniecie w pakiecie widok na najpopularniejsze turystycznie miejsce w mieście "Długie pobrzeże"Pokoje hotelowe urządzone są w eleganckim stonowanym stylu. Duże wygodne łóżko w sypialni, szafa, pojemna komoda, stół z krzesłami, fotel i wielka kanapa w części wypoczynkowej. Największym atutem tego miejsca jest widok z okien. 

Łazienki w standardzie, czysto, schludnie, codziennie wymieniane ręczniki choć można podejść do tematu nieco bardziej ekologicznie i nie zostawiać ich na podłodze - ja zazwyczaj tak robię, w domu też nie wymieniam ręczników po jednym myciu.

Lokalizacja i cena to dwa ogromne atuty tego miejsca, dlatego właśnie planując pobyt w długie weekendy warto pomyśleć o rezerwacji nieco wcześniej. Na trzy dni przed naszym planowanym przyjazdem na długi sierpniowy weekend, pokoje w serwisie Booking.com zostały wyprzedane.
Restauracja hotelowa serwuje pyszne bardzo urozmaicone śniadania w formie bufetu.

Ponadto w sezonie letnim można spożywać posiłki na zewnątrz w ogródku z widokiem na Motławę i przepływające statki.
W sąsiedztwie hotelu znajdują się takie gdańskie atrakcje jak:

  • Polska Filharmonia Bałtycka

  • Statek Muzeum Sołdek

  • Żuraw gdański

  • Kaplica Królewska

  • Kościół św. Jana

  • Przystań Jachtowa Marina Gdańsk

  • deptak Długie Pobrzeże

Kilka kroków dalej Marina i deptak nad Motławą, Długi Targ, uliczka Mariacka, Katedra i cała reszta gdańskich atrakcji, a wszystko to w zasięgu krótkiego spaceru.

W sezonie letnim wieczorem miasto tętni życiem pięknie rozświetlone.W okolicy hotelu znajduje się także wiele barów, restauracji, kawiarni oraz sklepów i dyskontów spożywczych. Znajdziecie tam między innymi Biedronkę, Lewiatan czy Żabkę.Jeśli wybierasz się pierwszy raz do miasta Gdańsk to szczerze polecam to miejsce, choć z czystym sumieniem mogę polecić również kilka innych sprawdzonych przeze mnie hoteli, znajdujących się w strefie Starego Miasta :


Zapraszam również bardzo serdecznie na wirtualny spacer po najpiękniejszych miejscach gdańskiego Starego Miasta i najsłynniejszych atrakcjach.
202 wyświetlenia1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


Unknown member
Aug 28, 2019

Przepiękne zdjęcia! Widok z okna - bajka!

Intersujące miejsce na pobyt.

Like
bottom of page