top of page

Ibis Styles AirPort Hotel Dubai

Zaktualizowano: 13 lis 2022


Czeka Cię długa przesiadka w Dubaju ? Jest kilka fajnych hoteli, w których można odświeżyć się i odpocząć w trakcie podróży, nawet jeśli twój bilet nie gwarantuje skorzystania z usługi DubaiConnect, w ramach której można dostać bezpłatny nocleg.

Nie wiem czy wiesz, ale podróżując liniami Emirates na trasach międzykontynentalnych z przesiadką w Dubaju, zgodnie z taryfą w jakiej zakupiony został Twój bilet, może przysługiwać Ci bezpłatna wiza, posiłek, a nawet bezpłatny nocleg w hotelu przy lotnisku. O szczegółach tej usługi możesz poczytać tutaj.

HOTEL NA JEDNĄ NOC


Lubię lotniska, zwłaszcza te pretendujące do miana najlepszych portów lotniczych, do których niewątpliwie zalicza się Dubaj, ale przesiadka z czasem oczekiwania powyżej 6 godzin na kolejny długi lot jest męcząca. Tak już jest i to jest siła wyższa, każdy organizm nawet ten najbardziej odporny na niedospanie, zmianę strefy czasowej i zmęczenie potrzebuje się zregenerować. Oczywiście są tacy ludzie dla, których spanie na niewygodnych krzesełkach w "gejcie" lub pokotem na podłodze ( na dywanie, o ile taki jest, a zdarzają się i takie, Singapurskie lotnisko na przykład całe jest wyłożone miękką wykładziną) jest rzeczą całkiem normalną (i tak też można, nie neguje, ale i nie zachęcam).Wracając do naszej przesiadki, my zwykle wybieramy lot z szybkim transferem, ale czasem nie ma wyboru i wtedy, decydujemy się na hotel "na godziny" - żart ! płacimy za dobę, po to by przez 15 godzin mieć gdzie się odświeżyć, przespać i przygotować do dalszej drogi.  Tak właśnie trafiliśmy do Ibis Styles AirPort Hotel Dubai i z czystym sumieniem mogę to miejsce polecić, choć jak na Dubai, z pewnością nie jest to szczyt luksusu, ale jest to hotel położony zaledwie kilometr od lotniska i kilka kilometrów od dzielnicy biznesowej.

Hotel modernistycznym designem wpisuje się w klimat miasta, urządzony w europejskim stylu, daleki od orientalnego przepychu, a jednak wciąż elegancki i nowoczesny i w porównaniu z cenami innych hoteli  wypada tanio, za jedną noc pokój duwosobowy kosztował nas 201 PLN.

POKÓJ

W tej cenie dostaliśmy całkiem przyjemny pokój z wygodnym dużym łóżkiem, biureczkiem, telewizorem, szafą ( choć w naszym przypadku zbędną, podczas przesiadki mieliśmy ze sobą jedynie bagaż podręczny) stolikiem, fotelami zestawem do parzenia kawy i herbaty, mini lodówką, deską do prasowania, żelazkiem oraz aneksem łazienkowym z umywalką i prysznicem. Hotel oferuje także transfer z i na lotnisko. Należy wcześniej powiadomić o takiej potrzebie recepcję, jeśli chcielibyście z transferu skorzystać.  ŁAZIENKA

Łazienka nie odbiega swoim designem od wystroju całego hotelu, Na wyposażeniu komplet kosmetyków, ręczniki, umywalka i prysznic.


RESTAURACJA

Nowoczesne i zarazem przytulne wnętrza restauracji utrzymane w stylu całego obiektu, zapraszają do skosztowania specjałów szefa kuchni, zaś na pyszną kawę zaprasza całodobowa kawiarenka.


I jak ? Podoba się takie rozwiązanie ? Ja byłam zachwycona, perspektywą drzemki w czystej pościeli. Podróż samolotem to nie tylko sam lot, to także czas dojazdu na lotnisko, odprawa, oczekiwanie na boarding. Zwykle na lotnisku trzeba być 3 godziny wcześniej, plus dojazd do lotniska, plus kilkugodzinny lot, plus przesiadka i kolejny lot, to wszystko może złożyć się na ponad  dobę w podróży, a jeśli dołożymy do tego zmianę strefy czasowej i przygotowania do wylotu to jest to zestaw czynników, który wydrenuje Cię z Energi nawet jeśli masz w żyłach RedBulla zamiast  krwi. 

140 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page