top of page

Jak tanio i bezpiecznie zorganizować podróż

Zaktualizowano: 13 lis 2022Ah te podróże, praktycznie kuszą każdego, choć nie każdy znajduje odwagę, by tak po prostu wyruszyć w nieznane.

Zamarzyła Ci się podróż życia ? Myślisz o tym, aby wyjechać gdzieś na weekend, tylko nie bardzo wiesz od czego zacząć planowanie ? Szukasz sprawdzonych informacji ? Jesteś we właściwym miejscu ! Rozgość się wygodnie i pozwól, że Ci pokażę, jak szybko i tanio zaplanować fajny wyjazd bez dodatkowych kosztów związanych z prowizją dla biura podróży.

Znajdziesz tu garść praktycznych porad i linki do platform, na których sama szukam najlepszych połączeń, najtańszych noclegów, dobrych transferów i ciekawych lokalizacji.

Gwarantuję Ci, że nie wychodząc z tej strony zdołasz od A do Z zaplanować swój wyjazd i zarezerwować bilet, nocleg, transfer i atrakcje.


WYBIERZ KIERUNEK


Pierwsza i najbardziej oczywista rzecz, choć wcale nie najłatwiejsza to wybór miejsca docelowego podróży. Planując wyjazd, zwróć uwagę na kilka zasadniczych kwestii :


- Gdzie chcesz dotrzeć i jaki masz budżet ? 

Czasem kierunek, który wybierzesz w danym momencie jest oblegany przez turystów, ze względu na pogodę, lub lokalny event o globalnym zasięgu. Pamiętaj, że ceny będą zawsze mocno wygórowane w szczycie sezonu.- Ile czasu przeznaczasz na podróż ? 

Jeśli planujesz podróż samolotem, to pewnie już wiesz, że bezpośrednie loty są zwykle najdroższe, natomiast im więcej przesiadek tym cena biletu potrafi wprost proporcjonalnie maleć. Jeśli masz czas i lubisz się poszwendać po lotniskach, to jest opcja, którą spokojnie możesz brać pod uwagę, ale jeśli wyrywasz się z etatu i masz tylko kilka dni cennego urlopu, to przemyśl to dobrze, żeby nie wyszło, że na odpoczynek czy zwiedzanie zostanie ci tylko jeden dzień.

Podróż samolotem to najszybszy sposób na przebycie dalekiej drogi, jeśli jednak z jakiś powodów nie możesz lub nie chcesz podróżować samolotem, to wciąż pozostaje wiele innych opcji od własnego samochodu, przez pociągi, autobusy, aż po podróż autostopem, choć tego ostatniego sposobu ja osobiście nie praktykuje i nie polecam.


KUP BILET