top of page

Katmandu magiczne miasto na Dachu Świata - niesamowity Nepal

Zaktualizowano: 9 lis 2022Nepal mekka himalaistów, przyciąga co roku wielu miłośników wysokogórskiego treningu, ale czy może być atrakcyjny dla zwykłego ciekawego świata turysty, który nie jest zafiksowany na wielodniowe trasy trekingowe i ekstremalne warunki ???
Wyobraźcie sobie, że tacy turyści też czasem docierają do Nepalu. Na przykład ja, świadomie mogę o sobie powiedzieć wygodnicka podróżniczka. Ja zwykle sypiam w hotelach, lubię mieć dostęp do łazienki, ciepłą wodę, świeże ręczniki i toaletę , ale zaręczam, że kocham podróże równie mocno jak każdy wyluzowany globtroter z plecakiem.

Himalaje obejrzałam dokładnie z okna samolotu, podczas półgodzinnego podejścia do lądowania na lotnisku w Katmandu.


Himalaya peaks


Dotarliśmy do Nepalu trochę z przypadku i trochę z czystej ciekawości, korzystając z noworocznej promocji biletów na liniach Qatar Airways. Nasza wyprawa trwała 7 dni. Koszt hotelu, w stolicy Nepalu Katmandu to 2 tys. złotych za cały pobyt dla dwóch osób. Hotel zarezerwowaliśmy przez Booking.com 12 dni przed wylotem. W cenę pobytu wliczone było śniadanie, akurat w tym hotelu Royal Pinquin Butique serwowane 24h, wiec płacąc za śniadanie mieliśmy jeden gwarantowany posiłek bez względu na porę dnia. Recenzję hotelu znajdziecie tutaj.


Panorama Katmandu

W Katmandu lądują w