top of page

Sanctuary of Truth Pattaya

Zaktualizowano: 1 sty 2022






Pattaya kojarzy się głównie z rozrywkowym nocnym życiem, milionem kolorowych świateł na „Walking Street” głośną muzyką, seks turystyką , szeroką plażą, ferią barw smaków i zapachów na miejskich bazarach ... ale, to nie wszystko co ma do zaoferowania.




Pattaya ma kilka takich perełek, do których koniecznie należy dotrzeć. Jednym z nich bezapelacyjnie jest Sanktuarium Prawdy.

Monumentalna Świątynia przepięknie zlokalizowana nad brzegiem oceanu, na północ od centrum miasta przy plaży NUKLA BEACH. Zajmuje obszar ponad 3 tys. metrów kwadratowych i jest wysoka na ponad 100 metrów.



Sanctuary of Truth Pattaya

Świątynia sprawia wrażenie prastarej drewnianej budowli, poddawanej właśnie renowacji, ale to tylko wrażenie obiekt powstawał w latach 80-tych XX wieku z inicjatywy pewnego tajskiego milionera Lek Viriyaphata, który długi czas studiował tajską architekturę, religię i historię, po czym postanowił dać temu wyraz fundując taką niesamowitą świątynię w mieście grzechu. Sama świątynia składa się z czterech części, przy czym, każda z nich jest poświęcona innemu stylowi. Prócz tradycyjnych tajskich zabudowań widoczne są wyraźnie wpływy chińskie, khmerskie i hinduskie.