top of page

Victoria Peak Hong Kong

Zaktualizowano: 1 sty 2022


Wzgórze Wiktorii kultowy szczyt pośród hongkońskich wzniesień, jelśli turysta przybywający do miasta nie zaliczy tego wzgórza, nie ma się czym pochwalić, to tak jakby nie był w HongKongu wcale.

Tak więc udajemy się na słynne wzgórze, najlepiej zabytkowym wagonikiem kolejki, ale niestety w czasie naszego tygodniowego pobytu trafiliśmy na przerwę konserwacyjną, podobno od 23 kwietnia 2019 kolejka nie jeździ. No cóż szkoda, ale na wzgórze można się również dostać innym sposobem, po pierwsze na własnych nogach, co dla nas przy temperaturze powyżej 32 stopni i dużej wilgotności było zbyt męczące, po drugie autobusem komunikacji miejskiej, lub wygodnie wprost na parking pod samym szczytem Grabem.
Samo wzgórze, kiedy już się na nim znaleźliśmy troszkę nas rozczarowało, spodziewaliśmy się spektakularnych widoków na wyspę Hong Kong, ale niestety ze szczytu wzgórza nie za dobrze widać te stronę miasta.

Te wszystkie piękne zdjęcia wieżowców na wyspie pochodzą z innego miejsca, które nazywa się Sky Terrace 428 i jest to jednocześnie stacja kolejki Peak Tram i galeria handlowa.
Będąc na wzgórzu można odbyć przyjemny spacer po urządzonych tam ogrodach. Podziwiać tropikalną przyrodę, ogromne motyle, bambusowe zagajniki, romantyczne altanki.

Ogrody są idealną scenerią dla sesji fotograficznych, ślubnych i modowych.

Wiele osób przyjeżdża tam aby odpocząć od zgiełku miasta, poobcować naturą, pospacerować z psem lub urządzić sobie rodzinny piknik na trawie.

Sky Terrace 428 to położony nieco niżej od samego szczytu kompleks, w skład którego wchodzi, jak już wspomniałam wcześniej stacja kolejki, centrum handlowe z zapleczem kulinarnym oraz taras widokowy, z którego można podziwiać w całej okazałości panoramę wyspy HONGKONG i wszystkie najsłynniejsze wieżowce.
Wejście na taras jest płatne, bilet można zakupić w kasie w galerii , prócz pięknych widoków spodziewajcie się tam też tłumu rozwrzeszczanych chińskich turystów.

Widoki są piękne jeśli dopisze wam szczęście i traficie na dobrą pogodę. Czasem zdarza się widzieć tylko chmury lub mgłę.
Piętro niżej w galerii schodząc z tarasu widokowego, znajdują się różne bary i restauracje, w których delektując się lokalnymi przysmakami można podziwiać te same widoki bez biletu, oczywiście tylko wtedy, gdy skusicie się na posiłek w tym miejscu.

Ceny w restauracjach w porównaniu do cen w mieście są równie wysokie co ich lokalizacja.

Więcej szczegółów z naszej wyprawy do Hongkongu i ze Wzgórza Victoria Peak jest już na moim kanale na YouTube, na który również zapraszam serdecznie do oglądania i do subskrybcji.190 wyświetleń6 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

6 commentaires


Lili Ess
Lili Ess
17 janv. 2020

Karolina trzymam kciuki za twoje marzenie 🤞

J'aime

Membre inconnu
17 janv. 2020

Genialne widoki, od lat marzy mi się zobaczenie panoramy Hong Kongu z tego tarasu! A sushi...wyglada mega smakowicie!

J'aime

Lili Ess
Lili Ess
17 janv. 2020

To prawda ten las wieżowców robi wrażenie 🤩

J'aime

Membre inconnu
17 janv. 2020

Niesamowite widoki, tak różne od naszego klimatu, aż czuje powiew ciepłego powietrza na twarzy ;)

J'aime

Lili Ess
Lili Ess
16 janv. 2020

Na żywo jest obłędnie .. aż się kręci w głowie .. HK to niesamowite miasto

J'aime
bottom of page