top of page

Woda z cytryną hit czy mit ??

Zaktualizowano: 31 gru 2021


O dobrodziejstwach płynących z picia wody, nie trzeba chyba już nikogo przekonywać. Woda to życie, zdrowie i uroda, ale uważaj wodę też można przedawkować ,a to wpłynie niekorzystnie na stan twojego zdrowia.

Woda to eliksir życia, jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale o tym, że nadmiar wody może zaszkodzić wiedzą nieliczni, a jednak tak jest , jest to fakt udowodniony medycznie.

Najprostszy sposób na zapewnienie sobie dobrego samopoczucia to szklanka ciepłej wody wypitej na czczo, zaraz po przebudzeniu, a jeśli na dodatek wzbogacisz, te szklankę sokiem z połowy lub całej cytryny, to zapewnisz sobie również wsparcie w detoksykacji wątroby i układu immunologicznego. Pije regularnie już ponad rok i po takim czasie mogę śmiało powiedzieć, że zauważam efekty i pozytywne strony.

Schudłam bez dodatkowej diety i aktywności ponad 2 kilogramy, zgubiłam oponkę z brzucha, uregulowałam swój rozchwiany nieregularną dietą metabolizm i zauważyłam zdecydowaną poprawę kolorytu mojej cery.  

Szklanka wody z cytryną to mój codzienny poranny rytuał, ale nie poprzestaje na szklance, staram się każdego dnia wypić co najmniej półtora litra czystej wody plus inne płyny, które zwykle spożywam ( kilka filiżanek ulubionej kawy, zielona herbata, soki) .   Jeśli picie czystej wody nie sprawia ci przyjemności, to dodawanie zdrowych dodatków do wody  jest idealną  metodą na wyrobienie nawyku, spróbuj  z lemonką, miętą,  miodem czy imbirem. Wszystkie te dodatki prócz smaku, mają prozdrowotne właściwości. W sezonie letnim do wody dodaję często sezonowe owoce, to idealna metoda, aby do picia wody przekonać również często oporne na jej czysty smak dzieci.