top of page

The Emperor Qianmen Beijing Hotel ***** czyli nocleg w centrum Pekinu

Zaktualizowano: 31 gru 2021Jak najprościej dolecieć do Pekinu ?

Pewnego październikowego popołudnia R szperając w internecie natknął się na promocje biletów lotniczych do Pekinu naszą rodzimą linią PLL LOT i całkiem spontanicznie zabukował nam wylot na grudzień.

Takim oto sposobem bez poczynania większych planów znaleźliśmy się pewnego 9rudniowego poranka w Pekinie. Przelot bezpośredni Dreamlinerem z Warszawy trwał 8 godzin koszt biletu dla jednej osoby w obie strony ok 1800 PLN w klasie ekonomicznej.

Hotel The Emperor Qianmen Beijing

Noclegu jak zwykle w takich okolicznościach szukaliśmy na sprawdzonym serwisie booking.com

Spośród wielu ciekawych ofert wybraliśmy Hotel The Emperor Qianmen ***** i jak się potem okazało był to strzał w dziesiątkę przede wszystkim z uwagi na genialną wprost lokalizację.

Hotel znajduje się w sercu turystycznej części Pekinu przy Qianmen Avenue gdzie architektura i mnogość lokali gastronomicznych tworzą niesamowitą atmosferę antycznych Chin.


Qianmen Avenue

Hotel usytuowany na samym końcu wyłączonego z ruchu samochodowego deptaku, w zacisznej bocznej uliczce, ale blisko od bramy do ruchliwej ulicy gdzie bez problemów można złapać taksówkę aby wybrać się gdziekolwiek indziej.