top of page

Clarion Grandhotel Zlaty Lev w Liberecu

Zaktualizowano: 10 lis 2022


Czechy to, trochę taki niedoceniony kraj, większość z nas bywa tam tylko przejazdem, lub jeśli już, to najczęściej w Pradze, a ja uwielbiam gubić się w niewielkich czeskich miasteczkach.

Liberec co prawda, do „niewielkich czeskich miasteczek raczej nie należy, jest to całkiem spore miasto ( około 105 tysięcy mieszkańców ), ale z pewnością należy do tych ciekawych i bardzo urokliwych. O samym Libercu możesz poczytać tutaj , a ja tymczasem zapraszam na recenzję hotelu, który wybraliśmy na nasz sierpniowy weekend w Libercu.
Grand Hotel Clairon Zlaty Lev


Grand Hotel Clairon Zlaty Lev Liberec


Hotel z tradycjami, położony w centrum miasta, blisko do Starego Rynku i Ratusza, w sąsiedztwie Libereckiego Zameczku, w zabytkowym budynku z XIX wieku. Otwarty w 1906 roku, przez lata gościł wiele znakomitości ze świata sztuki, nauki czy polityki.


Grand Hotel Clairon Zlaty Lev Liberec

Zabytkowy budynek hotelu niestety nie jest dostatecznie przystosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, być może kiedyś to się zmieni, ale na dzień dzisiejszy, do głównego wejścia, prowadzą dość strome wysokie wielostopniowe schody wyłożone czerwonym dywanem, a w oczy z daleka rzuca się brak podjazdu.Grand Hotel Clairon Zlaty Lev Liberec