top of page

Macau Rio Hotel & Cassino

Zaktualizowano: 31 gru 2021


Makau słynie głównie z hazardu, luksusowych resortów, hoteli, kasyn czynnych 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu, ale Makau to także wciąż żywa część kolonialnej historii.

Makau to miasto, które co roku przyciąga miliony turystów, nie tylko tych pragnących w jedną noc dorobić się ogromnej fortuny, licząc na łut szczęścia przy stole do ruletki lub "jednorękim bandycie", ale również tych, którzy trafiają tu z czystej ciekawości, przy okazji podróży do Hong Kongu, czy wiedzeni śladami kolonialnej historii.

Makau było niegdyś portugalską kolonią i wpływy kultury europejskiej zachowały się tutaj po dziś dzień. W mieście, znajdziesz wiele do złudzenia przypominających Portugalię szczegółów, od kolonialnej zabudowy począwszy, przez oznaczenia nazw ulic, aż po kultową jajeczną tartę, która wiedzie słodkim waniliowym zapachem do ustawianych na każdym kroku ulicznych straganów.

Miasto zaskoczyło mnie nie tylko luksusem pięciogwiazdkowych hoteli, ale także czystością ulic, również tych mniej luksusowych, zamieszkałych przez ekspatów i stałych mieszkańców Makau, organizacją publicznego transportu i zielenią miejską.


Hotel Cassino Rio Macau znaleźliśmy na Booking.com . Za pięciodniowy pobyt dla dwóch osób w tym czterogwiazdkowym hotelu zapłaciliśmy 1460 PLN ( oferta bezzwrotna bez śniadań ). Po tygodniu w Hong Kongu w Hotelu Pacific Island, o którym możesz poczytać tutaj , w pokoju hotelowym mikroskopijnej wielkość ( takie są standardy hongkońskich hoteli )  pokój w Rio Cassino Hotel zaskoczył nas metrażem - był naprawdę przestronny.


Hotel Rio położony przy jednej z głównych ulic w mieście, robi wrażenie zarówno w dzień potężnym gmachem w kolorze starego złota wspartym na marmurowych kolumnach, jak i w nocy kiedy ferią barw rozbłyskują kolorowe neony, a światła miasta odbijają się w lustrzanych oknach.Okolica hotelu to tętniąca życiem ulica, pełna sklepów, kafejek i restauracji. W bliskim sąsiedztwie pasaż handlowy, na którym znajdziesz całodobowe mini markety sieci 7 eleven oraz wiele lokalnych barów z tanim jedzeniem.